Menu

Przemyśl dołącza do akcji Mieszkanie Plus

16 lipca 2019 - Budownictwo
Przemyśl dołącza do akcji Mieszkanie Plus

Artykuł partnera.

Przemyśl to jedno z wielu miast w Polsce, które dołączyło do programu Mieszkanie Plus. Dzięki rządowym dotacjom na zakupionych działkach może powstać nawet 150 nowych mieszkań.

Program Mieszkanie Plus to dla wielu Polaków jedyna szansa by ziścić swoje marzenia o własnym mieszkaniu. Preferencyjne warunki najmu sprawią, że osoby z przeciętnymi zarobkami będą mogły pozwolić sobie na kupno własnego mieszkania.

Zgodnie z założeniami programu nowe mieszkania można albo długoterminowo wynajmować na preferencyjnych warunkach czynszu unormowanego, albo po pewnym czasie wynajmowania wykupić na własność.

Zapotrzebowanie na mieszkania w Przemyślu jest bardzo duże. Jak podkreślają władze tylko w tym momencie na mieszkania czeka ponad 400 rodzin, a zapotrzebowanie wciąż rośnie. Dlatego tak ważne jest by dać ludziom szansę na własne mieszkanie w przystępnej dla nich cenie.

Jak podkreślały władze Przemyśla mieszkańcy domagają się dwóch rzeczy – pracy i mieszkań. Z tym pierwszym jest w Przemyślu coraz lepiej. Miasto dynamicznie rozwija się pod względem gospodarczym. Nie tylko pojawiają się nowe miejsca pracy, ale zatrudnienie jest stabilniejsze, a wynagrodzenia na wyższym poziomie. To sprawia, że młodzi ludzi coraz chętniej zostają w mieście, nie myśląc o przeprowadzce.

Dzięki temu miasto „odmłodniało”. Stabilne zatrudnienie sprawia, że młodzi intensywnie poszukują nowych mieszkań by mieć swój własny kąt i móc założyć rodzinę.

To właśnie odpływ młodych ludzi z Przemyśla był jednym z istotniejszych czynników, które władze miasta brały pod uwagę decydując się na realizację programu Mieszkanie Plus. Mają świadomość, że młodych ludzi trzeba czymś zachęcić, a możliwość nabycia mieszkania w preferencyjnych cenach na pewno jest takim wabikiem.

Ale program Mieszkanie Plus to szansa dla całego miasta. Również dla firm budowlanych, które dzięki programowi będą miały szansę się rozwijać realizują nowe inwestycje.

Do tej pory deweloperzy nie narzekali na sprzedaż mieszkań w Przemyślu, jednak dzięki programowi wzrost na rynku deweloperskim będzie jeszcze większy. Skorzysta na tym całe miasto, bo jego prestiż na skalę ogólnopolską wzrośnie, co wpłynie na to, że również ludzie z innych miast będą chcieli tu zamieszkać.

Jeśli i Ty szukasz mieszkania w atrakcyjnej cenie – zastanów się czy Przemyśl to dobry wybór dla ciebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.