Menu

Przedtreningówki pompujące. Przegląd rozwiązań

24 marca 2022 - Sport
Przedtreningówki pompujące. Przegląd rozwiązań

Artykuł partnera.

Skuteczny trening na siłowni wymaga zaangażowania i energii. Jednak połączenie regularnych ćwiczeń fizycznych z intensywnym życiem zawodowym i osobistym bywa trudne. Z pomocą przychodzą wtedy przedtreningówki, których zadaniem jest pobudzenie organizmu do działania. Suplementy przedtreningowe sprawiają, że trening jest bardziej efektywny i przynosi spodziewane owoce. Poznaj przedtreningówki, dowiedz się jakie są ich rodzaje i kiedy je stosować.

Jakie są rodzaje suplementów przedtreningowych?

Przedtreningówki to grupa suplementów diety dla sportowców. Ich zadaniem jest dodanie energii, pobudzenie i zwiększenie wytrzymałości, co przekłada się na wyższą jakość treningu. Przedtreningówki podzielić można na pobudzające oraz pompujące. Różnią się one między sobą składem oraz efektami. Preparaty o działaniu pobudzającym mają za zadanie zmobilizować organizm do wysiłku fizycznego. Przedtreningówki pompujące sprzyjają natomiast poprawie pompy mięśniowej. Na czym polega to zjawisko i dlaczego jest tak pożądane podczas treningu?

Jak działają przedtrenignówki pompujące?

Działanie przedtreningówek pompujących opiera się na pobudzeniu pompy mięśniowej. Zjawisko to polega na zwiększeniu napływu krwi do tkanki mięśniowej. W wyniku poprawy pompy mięśniowej dochodzi do zwiększenia objętości mięśni. Efekt ten utrzymuje się nawet do kilku godzin po zakończeniu ćwiczeń. Korzystne działanie pompy mięśniowej to także zwiększona podaż cennych składników odżywczych oraz usuwanie toksyn z tkanki.

Co wchodzi w skład przedtreningówek pompujących?

Przedtreningówki pompujące zawierają między innymi argininę oraz AAKG czyli alfa-ketoglutaran L-argininy. Jak informuje producent suplementów WXN Labs: substancje te wzmagają uwalnianie tlenku azotu, zwiększającego ukrwienie tkanki.

Produkcji tlenku azotu sprzyja także jabłczan cytruliny – kolejny częsty składnik przedtreningówek pompujących. Wspomaga on transport substancji odżywczych do mięśni, dzięki czemu korzystnie wpływa na proces ich regeneracji oraz rozbudowy.

Planując rozpoczęcie suplementacji przedtreningówkami pompującymi należy zapoznać się ze wskazaniami producentów. Tylko odpowiednio dobrane i właściwie stosowane preparaty zapewnią pożądany efekt w postaci widocznej, długo utrzymującej się pompy mięśniowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.