Menu

Posadzka polimerowa – zastosowanie i pielęgnacja

15 stycznia 2020 - Budownictwo
Posadzka polimerowa – zastosowanie i pielęgnacja

Lśniąca i błyszcząca podłoga to synonim czystości i porządku. Wygląda schludnie i nadaje pomieszczeniu ogolnie przyjemnego wizerunku. Podłogi niestety w zależności od materiału z jakiego są wykonane, zużywają się i przestają prezentować się tak, jak na początku. Tutaj na ratunek przychodzi posadzka polimerowa.

Czym jest posadzka polimerowa?

Jest to specjalna powłoka nakładana na dotychczasową podłogę w celu jej odświeżenia lub utwardzenia. W zależności od użytych materiałów może spełniać rozmaite funkcje. Wykonywana jest na bazie żywicy. Dostępność kolorystyki oraz możliwość mieszania składników w celu utwardzenia podłogi sprawia, że zastosowanie posadzki polimerowej jest bardzo szerokie.

Gdzie stosuje się polimer?

Posadzki polimerowe mogą być zastosowane w budynkach użyteczności publicznej jak i w domu. Często stosowane są w obiektach parkingowych, garażowych i przemysłowych. Dzięki swoim możliwościom, polimer poprawia nie tylko wygląd podłogi, ale rozwiązuje problem poślizgu. Dlatego najczęściej spotykamy podłogi pokryte warstwą polimeru w urzędach, szpitalach, szkołach.

Jak pielęgnować posadzkę?

Aby lśniąca warstwa spełniała swoją funkcję jak najdłużej niezbędna jest odpowiednia pielęgnacja. Należy stosować środki delikatne, do codziennego czyszczenia. Środki silniejsze – zasadowe rozpuszczają polimery, dlatego nie wolno ich stosować na trwałe zabrudzenia. Ewentualne ubytki polimeru należy uzupełniać poprzez jego natryskowe naniesienie i polerowanie. To właśnie polerowanie posadzki polimerowej utwardza ją i przedłuża czas jej eksploatacji.

Czy posadzkę można wykonać samemu?

Położenie powłoki polimerowej to proces stosunkowo prosty, jednak przed wykonaniem czynności niezbędne jest określenie wielu czynników mających na celu dobór odpowiedniego materiału. Należy wziąć pod uwagę rodzaj posadzki i sposób jej użytkowania. Aby osiągnąć oczekiwane efekty, sam zabieg powinien być wykonany profesjonalnie. Dlatego wykonanie posadzki polimerowej najlepiej zlecić fachowcom, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.