Menu

Pojemniki na papier i ręczniki papierowe jako praktyczne i estetyczne rozwiązanie do łazienki i nie tylko

7 stycznia 2022 - Wnętrza
Pojemniki na papier i ręczniki papierowe jako praktyczne i estetyczne rozwiązanie do łazienki i nie tylko

Pojemniki na ręczniki albo papier toaletowy sprawiają, że ubikacja w restauracji, hotelu, biurze czy podobnym obiekcie jest o wiele bardziej elegancka. „Wolnostojąca”, częściowo rozwinięta rolka nie wygląda atrakcyjnie ani profesjonalnie, dlatego warto zadbać o wyposażenie łazienki we wspomniane akcesoria. Co jeszcze przemawia na korzyść takiego rozwiązania?

Aranżacja toalet w miejscach publicznych oraz obiektach usługowych przebiega trochę inaczej niż wtedy, gdy urządzamy własną łazienkę. W takich warunkach poszukuje się rozwiązań, które zapewnią jeszcze wyższy stopień higieny i większą skuteczność podczas sprzątania. Pojemniki na papier i ręczniki są bowiem zabudowane w taki sposób, aby nie roznosić dalej zarazków. Podajniki lub uchwyty wyprodukowano z gładkiego plastiku bądź stali, czyli materiałów, które nie sprawiają większych trudności przy czyszczeniu. Co jeszcze charakteryzuje te akcesoria?

Zalety pojemników na ręczniki oraz papier toaletowy 

Niezależnie od materiału wykorzystanego przy produkcji, opisywane „zbiorniki” pozwalają na stworzenie spójnej, estetycznej aranżacji. Biała czy srebrna zabudowa pojemników na ręczniki może odpowiadać barwie okuć łazienkowych i podajnika z papierem toaletowym. Warto kupić oba akcesoria w komplecie, aby odpowiadały sobie designem oraz kolorem. Toaleta, w której rolki nie leżą na ziemi, spłuczce bądź blacie przy umywalce jest nie tylko elegancka i schludna, ale także o wiele bardziej higieniczna, co dobrze świadczy np. o obsłudze lokalu.

Pojemniki, które znajdują się m.in. w sklepie internetowym „karolewscy.pl”, wpływają również na komfort osób korzystających z ubikacji. Oderwanie kawałka papieru jest znacznie łatwiejsze – wystarczy wykorzystać do tego zabudowę uchwytu lub podajnika. By użyć takiego „sprzętu”, można więc „manewrować” tylko jedną ręką. Co ważne, proponowane instalacje chronią to, co znajduje się w środku przed zmoczeniem. Mokre ręce, rozpryskująca się woda z umywalki i ogólna wilgoć nie stanowią już zagrożenia m.in. dla ręczników papierowych.

Obsługa pojemników na ręczniki i papier toaletowy 

Niektóre podajniki są wyposażone w zamki pozwalające otworzyć instalację za pomocą klucza. Takie rozwiązania sprawia, że „zbiorniki” są bardziej odporne na uszkodzenia oraz ewentualne nadużycia, a także zabezpiecza całą zabudowę. By uzupełnić wkład pojemnika na ręczniki lub papier toaletowy, należy otworzyć ich wnętrze i włożyć właściwą ilość produktu. Pojemność „pudełka” zależy od modelu i wymiarów listków, zwykle jednak jedno uzupełnienie wystarcza na długi czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.