Menu

Poglądy modernistyczne, a samorozwój

9 kwietnia 2017 - Rozrywka, Zdrowie
Poglądy modernistyczne, a samorozwój

Modernizm wprowadził w myślenie ludzi bardzo wiele nowego, a co za tym idzie zupełnie zmienił się obraz człowieka po wejściu w życie filozofii modernizmu. Bohema była także nazywana zjawiskiem cyganerii artystycznej. Ich głównym miejscem pobytu jest słynna Jama Michalikowa znajdująca się w Krakowie. Zbierali się tam ludzie wykonujący najróżniejsze zawody, nie należeli oni do ludzi bogatych. Jednak aby wejść na spotkania bohemy należało prezentować charakterystyczny wgląd i zachowanie.

Wizerunek dla idei

Wyglądali oni na bardzo zaniedbanych, co było spowodowane zjawiskiem ludomanii czyli powierzchownego zainteresowania warstwą chłopską Starano się za wszelka cenę upozorować wygładem i zachowaniem na przedstawicieli warwy chłopskiej. Głównym tematem wszelkich obrazów i utworów modernistycznych byli chłopi z podkrakowskich wsi, którzy reprezentowali sobą typowa klasę chłopską. Inteligenci przychodzący do Jamy Michalikowej słynęli z bardzo bladych twarzy, a alkohol lal się tam strumieniami, co było z pewnością bardzo znamiennie w skutkach.

Filozofia czy tchurzostwo?

Dekadentyzm był filozofią życia ludzi modernizmu. Kształtował on w całości ich poglądy oprócz tak znamiennej w tamtym okresie ludomanii. Każdy żyjący w okresie modernizmu przejmował się bardzo faktem, że jest to epoka znajdująca się w okresie czasowym na granicy wieków. Budziło to różnego rodzaju przeczucia katastroficzne i nie pozwalało spokojnie egzystować ludziom związanym z filozofią modernizmu. Był to pewnego rodzaju ból z powodu świata, który spowodowany był wejściem w nowy okres życia modernistów. Okres ten był przepełniony przede wszystkim rożnego rodzaju odkryciami technologicznymi takimi jak rentgen oraz bardzo duża liczba podroży odkrywczych, które także przerażały ludzi.

Panowały wtedy także wszelkiego rodzaju zarazy, które przerażały ludzi, gdyż nie byli jeszcze oni zaopatrzeni w odpowiednie lekarstwa. Sam proces leczenia nie odbywał się jeszcze w tak nowoczesnych warunkach, jakie mamy do dyspozycji obecnie. Dekadentyzm był wpisany w życie ludzi średniowiecza i w pewnym stopniu ograniczał ich ogromne możliwości.

Jedna myśl nt. „Poglądy modernistyczne, a samorozwój

Ludwik

Jak to mówi stare przysłowie chińskie „obyś żył w ciekawych czasach”.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.