Menu

Podziemne parkingi sposobem na rozładowanie korków w Warszawie

28 lutego 2020 - Biznes, Turystyka
Podziemne parkingi sposobem na rozładowanie korków w Warszawie

O tym, jak trudno poruszać się po Warszawie samochodem, przekonał się każdy kierowca, który chciał zaparkować w centrum. Wszyscy narzekają na korki i ogromny tłok, stąd w cenie są rozwiązania pozwalające rozładować sytuację.

Statystki nie napawają optymizmem. Centrum Warszawy jest przeładowane samochodami – codziennie wjeżdża tu ponad milion pojazdów. Ponadto w województwie mazowieckim kupowanych i rejestrowanych jest najwięcej aut w całym kraju. W samej tylko Warszawie na tysiąc mieszkańców przypada ponad 700 samochodów. To bardzo dużo – dla porównania w stolicy Niemiec, w Berlinie, wskaźnik tej jest o połowę niższy.

W Warszawie brakuje parkingów

Popyt na miejsca parkingowe w centrum Warszawy jest ogromny i stale rośnie. Są różne pomysły na rozwiązanie tego problemu. Jednym z nich jest podniesienie opłat parkingowych w Śródmieściu, co miałoby skłonić wielu kierowców do pozostawienia samochodów w garażach i poruszania się po mieście transportem publicznym. Temat opłat za parkowanie co i chwila wypływa na wokandę, wzbudzając wiele kontrowersji. Władze miasta zapowiadają, iż stawki za postój w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego wzrosną w połowie 2020 r. Obecnie pierwsza godzina parkowania kosztuje 3 zł – już niedługo będzie to 3,90 zł. Ponadto w planach jest wydzielenie Śródmiejskiej Strefy Płatnego Parkowania, w której obowiązywałyby jeszcze wyższe opłaty zaczynające się od 4,90 zł za pierwszą godzinę parkowania. Ratusz wyraża również przekonanie, że pomocne okazałyby się parkingi P+R ulokowane przy ważnych węzłach komunikacyjnych.

Warszawa potrzebuje parkingów podziemnych

Władze miasta i kierowcy są zgodni co do tego, że w centrum stolicy przydałoby się więcej parkingów podziemnych. Wymienić można wiele zalet takiego parkingu – Warszawa jest miastem, gdzie realizowanych jest sporo tego typu inwestycji. Doskonałym przykładem jest podziemny parking na Pięknej 20 – za tym przedsięwzięciem stoi firma IPK Piękna 20.  Kierowcy mają możliwość zarezerwowania i opłacenia miejsca online, co daje pewność, że będzie ono dostępne w określonym czasie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.