Menu

Podesty nożycowe spalinowe – efektywność w najtrudniejszych warunkach

21 grudnia 2018 - Budownictwo, Technologia
Podesty nożycowe spalinowe – efektywność w najtrudniejszych warunkach

Do najpopularniejszych maszyn budowlanych należą podnośniki nożycowe o napędzie spalinowym. Dlaczego? To maszyny niezwykle wytrzymałe. Ich konstrukcja pozwala na wielogodzinną pracę nawet w najtrudniejszych warunkach.

Podnośniki nożycowe należą do kategorii MEWP, czyli Mobile Elevating Work Platform. W języku polskim funkcjonuje natomiast termin podnośniki ruchome przejezdne (wolnobieżne). Do korzystania z podestów nożycowych niezbędne są uprawnienie wydawane przez Urząd Dozoru Technicznego. W związku z tym, że znajdują się one w tej samej grupie co ładowarki teleskopowe i przegubowe, zalicza się je do kategorii 1P.

Jedną z firm, która specjalizuje się w wynajmie wysokiej jakości maszyn ciężkich jest Riwal. W jego ofercie znajdują się również podesty nożycowe spalinowe — https://www.riwal.com/poland/pl-pl/wynajem/flota/podesty-nozycowe-spalinowe.

Wszystkie podnośniki nożycowe o napędzie spalinowym, dostępne we flocie Riwal, cechuje m.in.:

Ponadto większość dostępnych w ofercie podestów nożycowych spalinowych posiada oś wahliwą, która zapewnia zwiększone bezpieczeństwo podczas prac na wysokościach w trudnych warunkach. Modele przeznaczone na wynajem posiadają zróżnicowany zakres udźwigu — od 454 kg do 1134 kg. Ofertę Riwal uzupełnia podnośnik JLG 530LRT, który jest prawdziwym ewenementem na polskim rynku — pomimo stosunkowo niewielkich rozmiarów jego wysokość robocza wynosi 18,20 m.

Zwyżki nożycowe spalinowe to maszyny o ogromnym potencjale. Ich możliwości pozwalają na efektywną i bezpieczną pracę w wymagających warunkach oraz przy wykorzystaniu najcięższych materiałów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.