Menu

PIT 37 – sprawdź 3 możliwości rozliczenia za darmo

9 kwietnia 2020 - Finanse
PIT 37 – sprawdź 3 możliwości rozliczenia za darmo

Rozliczenie PIT 37 jest obowiązkiem wszystkich osób, które otrzymały dochód w 2019 roku. Przy wypełnianiu formularza należy jednak pamiętać, że w Polsce obowiązuje kwota zwolniona z opodatkowania. Wartość ta każdego roku jest inna. Kwota wolna od podatku w 2020 roku wyniosła 8 000 zł, choć trzeba pamiętać, że dotyczy ona wyłącznie przychodów opodatkowanych według skali podatkowej. W jaki sposób najskuteczniej rozliczyć PIT-37? Informacje na ten temat znajdziesz w dalszej części tekstu. Zapraszamy do lektury.

Rozliczając PIT 37, należy zwrócić uwagę, że możemy skorzystać z licznych odliczeń. To właśnie z tego powodu wypełniając stosowny druk samodzielnie, możemy napotkać liczne trudności. Pojęcia takie jak ryczałt ewidencjonowany czy kwota zwolniona z opodatkowania nie w każdej sytuacji są jednoznaczne. Właśnie z tego powodu rozliczenie PIT-37 wzbudza tak wiele emocji oraz może przysporzyć trudności. Na szczęście PIT-37 w 2020 roku możemy wypełnić na wiele sposobów.

Wypełnij tradycyjny formularz PIT-37

Tradycyjny formularz PIT-37 w wersji papierowej wypełniany jest coraz rzadziej. Wynika to głównie z faktu, że ta forma wymaga udania się do urzędu lub na pocztę. Dodatkowo samodzielnie wypełniając druk PIT-37 możemy popełnić liczne błędy. Najwięcej trudności sprawia zazwyczaj ryczałt ewidencjonowany oraz kwota wolna od podatku. Właśnie z tego powodu druk PIT-37 w formie papierowej zazwyczaj wypełniany jest przez osoby, których sytuacja nie jest skomplikowana pod względem podatkowym. Jeżeli zastanawiasz się, w jaki sposób ma być rozliczona kwota wolna od podatku w 2020 roku, warto skorzystać z innych narzędzi ułatwiających rozliczenie PIT 37.

Program do rozliczenia PIT 37

Rozliczając PIT-37 możemy zdecydować się na pomoc darmowych programów. W takim wypadku niestraszna jest nawet kwota wolna od podatku. Program do rozliczenia PIT 37 możemy wygodnie pobrać na dysk twardy komputera i wypełnić w dowolnym czasie. Dzięki temu wystarczy, że gotowy PIT 37 za 2019 rok wydrukujemy oraz wyślemy do rzędu drogą pocztową lub dostarczymy go osobiście. Rozliczenie PIT-37 w takiej formie cieszy się bardzo dużą popularnością ze względu na wygodę użytkowania.

PIT 37 przez Internet

Zastanawiasz się, jak wypełnić PIT-37 w 2020 roku? Jedną z najprostszych form jest druk PIT 37 online. Wybierając to rozwiązanie PIT 37 za 2019 rok, możemy nie tylko wypełnić w zaciszu własnego domu, ale także przesłać formularz drogą elektroniczną do urzędu. PIT 37 przez Internet wybierają nie tylko ludzie młodzi, ale także wszyscy Ci, dla których oszczędność czasu oraz wygoda mają duże znaczenie. Dodatkowo wypełniając PIT 37 online, możemy skorzystać z praktycznego kreatora, który w szybki i prosty sposób przeprowadzi nas przez cały proces.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.