Menu

Okna plastikowe i ich zalety

6 czerwca 2022 - Budownictwo
Okna plastikowe i ich zalety

Jesteś na etapie budowy domy lub kapitalnego remontu już istniejącego budynku? Jeśli tak, to jednym z ważniejszych zakupów będą dla ciebie okna. Stolarka okienna jest niezbędnym elementem każdego budynku mieszkalnego i usługowego.

Okna PVC, które istnieją na rynku już od wielu lat, doczekały się mnóstwa kombinacji i wariacji. Pomimo istnienia konkurencyjnych technologii produkcji okien, to jednak wybierając stolarkę okienną PVC (uczynisz to na tej stronie https://dopasujrolety.pl/23-okna-pcv), można liczyć na korzystne ceny, duży wybór oraz wiele innych zalet, o których przekonamy się w trakcie ich użytkowania.

Co jest ważne, kiedy wybieramy okna PVC

Być może wcześniej nie miałeś do czynienia z zakupem okien do swojego domu. Zanim pójdziesz do pierwszej lepszej firmy i złożysz w niej zamówienie, powinieneś pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Po pierwsze wszystkie okna z plastiku są dziś produkowane na konkretne, indywidualne zamówienie. W praktyce oznacza to, że można je wykonać na dowolny wymiar. Skończyły się czasy, kiedy to firma produkująca okna plastikowe narzucała klientom ich wymiar. Dziś to klienci składają zamówienia na okna o wybranym przez siebie rozmiarze, a producent je wykonuje. Działa to w przypadku okien pojedynczych i podwójnych, a także drzwi tarasowych i balkonowych. To, co jest niezwykle ważne do prawidłowego złożenia zamówienia na okna, to precyzyjne dokonanie pomiaru otworu okiennego. Pamiętać trzeba, że okno takie nie może być montowane na wcisk. Konieczne jest pozostawienie kilkucentymetrowej szczeliny, która następnie będzie wypełniona pianką nisko rozprężną. Pozwoli to ograniczyć ewentualne straty ciepła do niezbędnego minimum, poprawi się również akustyka w takim pomieszczeniu.

Czy okna PCV to okna energooszczędne?

Czym powinniśmy się kierować, kiedy kupujemy okna z plastiku do swojego domu? Wymiar? Cena? Kolorystyka? Ilość szyb? Każda z tych rzeczy jest ważna, ale nie najważniejsza. To, co ma wielki wpływ na wysokość przyszłych kosztów ogrzewania budynku, to energooszczędność okien. Współczynnik przenikania ciepła to parametr, który określa czy okna są dobrym izolatorem, czy kiepskim. Dla uzyskania najlepszych efektów powinno się unikać okien plastikowych niskiej jakości, mających wysoki współczynnik przenikalności cieplnej. W praktyce może to oznaczać, że przez takie okno będzie uciekać na zewnątrz dużo ciepła z mieszkania. To ciepło nie bierze się samo z siebie, tylko z kaloryferów, w których płynie ciepła woda podgrzana przez gaz lub węgiel. Niestety, oba paliwa są dziś kosztowne i trzeba umiejętnie nimi gospodarować w ramach instalacji centralnego ogrzewania. Im lepsza będzie izolacyjność cieplna w oknach PCV, tym zimowe koszty ogrzewania będą niższe, a mikroklimat w mieszkaniu lepszy.

Czy stolarkę okienną można personalizować?

Dla wielu osób temat okien jest czymś zupełnie nowym, czym wcześniej się nie interesowali. Osoby takie mogą nie wiedzieć, że przy składaniu zamówienia na okna dla siebie, mogą określić wiele parametrów, które zostaną wykonane zgodnie z ich życzeniem.

Warto przy tym podkreślić, że jest znacznie więcej możliwości konfiguracji i personalizacji okien niż tylko te wymienione powyżej. Okna mogą zostać wyposażone w klamki z zamknięciem na zamek i kluczyk, przyciemniane szyby i znacznie więcej innych możliwości.

Czy wybór polichlorku winylu w przypadku okien jest bezpieczny?

W ostatnich latach coraz więcej osób zwraca uwagę na ekologię. Zarówno podczas codziennych zakupów spożywczych, jak i wtedy kiedy kupowane są nowe okna, będące wizytówką budynku. Ich nowoczesny wygląd, mimo iż bardzo atrakcyjny dla oka, może budzić pewne obawy i wątpliwości. Przede wszystkim z uwagi na zastosowany rodzaj tworzywa, z którego są wyprodukowane. Czy jest on bezpieczny dla środowiska? Czy rozsądnie jest kupować okna wykonane z PVC, jeśli chcemy dbać o środowisko? Naszym zdaniem tak. Dlaczego? Ponieważ do produkcji PVC wykorzystywane są różne rodzaje tworzyw sztucznych, także te z recyklingu. Jeśli okna przestaną nam już służyć, również trafią do rozbiórki i zostaną przetworzone do ponownego wykorzystania. Okna z naszej oferty są oknami z wieloletnią gwarancją, dlatego decydując się na ich zakup, nie musimy się bać, że się popsują. Okna dostępne są także do kupienia wraz z kompleksową usługą ich montażu, wykonanego przez profesjonalną ekipę montażową z wieloletnim doświadczeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.