Menu

Okna HST – ciekawe rozwiązanie

26 listopada 2021 - Budownictwo
Okna HST – ciekawe rozwiązanie

Przesuwne okna balkonowe są nie tylko wygodnym rozwiązaniem, ale również pozwalającym zaoszczędzić przestrzeń w pomieszczeniu lub na tarasie czy balkonie. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom, drzwi nie wymagają dużego nakładu siły by je przesunąć, co podnosi komfort ich użytkowania.

Co to są drzwi HST?

Określane są również jako okna przesuwne HST, ze względu na swój wygląd. Jest to rozwiązanie przeznaczone do budynków wymagających dużych przesuwnych drzwi balkonowych. Z racji że okna HST mogą być wykonywane w niestandardowych rozmiarach, świetnie sprawdzają się w nowoczesnym budownictwie, w którym można spotkać dużą ilość przeszkleń o różnych rozmiarach.

Technologia w jakiej wykonuje się okna przesuwne HST pozwala na ich bezproblemową obsługę. Skrzydło ruchome porusza się na rolkach, co w znacznym stopniu niweluje opory toczenia i pozwala bez większego wysiłku otworzyć okno. W celu zwiększenia etetyki tego rozwiązania, możliwe zamontowanie maskownicy na prowadnicę, dzięki czemu będzie ona mało widoczna.

Gdzie można wykorzystać okna przesuwne HST?

Ich zastosowanie jest na tyle wszechstronne, że możemy je wykorzystać zarówno w domu jak również w budynku firmowym. Trzeba zwrócić uwagę, że okna HST są w pełni funkcjonalne, dzięki czemu prócz zwykłego otwierania ich wzdłuż nieruchomego skrzydła, możemy je także uchylić, aby wpuścić świeże powietrze do pomieszczenia.

Zalety okien HST

Okna wielkoformatowe pozwalają na dostarczenie większej ilości światła do wnętrza. W ten sposób pomieszczenie staje się lepiej doświetlone, co ma duże znaczenie, gdy ilość promieni słonecznych w ciągu dnia jest niewielka.

Okna przesuwne HST mogą pełnić również rolę elementu dekarcyjno-funkcyjnego. Tak jak wspomnieliśmy, przeszklenia są modne, a nowoczesna elewacja dobrze współgra z dużymi oknami.

Wysokiej jakości okna HST posiadają także dobre właściwości termoizolacyjne, co oznacza, że mimo dużej płaszczyzny szklanej, utrata ciepła jest niewielka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.