Menu

Ogrodzenie ze słupkami to trwałość na lata

29 listopada 2022 - Budownictwo
Ogrodzenie ze słupkami to trwałość na lata

Stabilność i trwałość ogrodzenia dają dobrze zmontowane słupki ogrodzeniowe. Przystępując do budowy ogrodzenia musi przyświecać myśl, że ma nam służyć przez lata. Nie jest to towar łatwo wymienialny i ogrodzenia nie stawia się na sezon lub dwa.

Ogrodzenia nie zmienia się z uwagi na obowiązująca modę. Ma ona być stabilne i uniwersalne. Nie może ulegać dewastacji przy zmiennych warunkach atmosferycznych. Nie może ulec degradacji przez nieumyślnym zderzeniem z rowerzystą gapowiczem. Najczęstszym powodem niszczenia ogrodzenia jest korozja, gdy poszczególne elementy ogrodzenia są niezaimpregnowane.

Słupki ogrodzeniowe i ich lokalizacja

Nowoczesne ogrodzenia panelowe składają się z komponentów, które  łatwo ze sobą połączyć i można to zrobić samodzielnie, obniżając koszty inwestycji. Zanim jednak zamówimy u producenta części ogrodzenia w skład których wchodzą słupki ogrodzeniowe musimy ustalić ile ich nam będzie potrzeba. Dlatego należy wytyczyć linię naszego ogrodzenia. Można to zrobić przy użyciu sznurka. Linię należy podzielić przez szerokość wybranych elementów przęseł z uwzględnieniem ogrodzeń frontowych: bram i furtek. Jedno przęsło podtrzymują dwa słupki ogrodzeniowe , a szerokość przęsła wynosi od 200 do 250 cm i w takiej odległości osadzamy słupki ogrodzeniowe . Wyznaczanie lokalizacji zaczynamy od słupków narożnych oraz początkowego i końcowego. Po tej czynności można wyznaczyć punkty na pozostałe słupki ogrodzeniowe. Zdarza się jednak, że w którymś miejscu panel trzeba dociąć, a słupki ogrodzeniowe zamontować bliżej siebie. W takich wypadkach należy poinformować producenta, by przygotował przęsła pod wymiar.

Jak prawidłowo wykopać dołki pod słupki ogrodzeniowe

Najlepiej zrobić to za pomocą wiertnicy glebowej w wyznaczonych punktach. Głębokość dołków powinna uwzględniać ciężar i wysokość ogrodzenia oraz specyfikę terenu. Szerokość otworów pod słupki ogrodzeniowe trzeba dostosować do ich średnicy. Od krawędzi słupka do ścianki dołu powinniśmy zostawić około 10-15 cm przestrzeni do zalania betonem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.