Menu

Odżywki białkowe nie tylko dla sportowców. Znajdź suplement dla siebie

26 października 2021 - Sport
Odżywki białkowe nie tylko dla sportowców. Znajdź suplement dla siebie

Odżywki białkowe to jedne z najczęściej stosowanych suplementów diety. Zażywają je często sportowcy, ale również osoby, którym po prostu zależy na pozbyciu się tkanki tłuszczowej lub zbudowaniu masy mięśniowej. Na rynku można znaleźć bardzo wiele ich rodzajów, których działania i składy są wyjątkowo zróżnicowane.

Jeśli potrzebujesz wsparcia w walce o doskonałą sylwetkę, stosuj tylko sprawdzone preparaty. Nie korzystaj z odżywek białkowych nieznanego pochodzenia. Pamiętaj, że dobra odżywka białkowa to taka, której pochodzenie i skład są wiarygodne.

Czym są odżywki białkowe?

Z pewnością wiesz, że białko jest jednym z podstawowych budulców w naszym organizmie. Pełni bardzo wiele istotnych funkcji, dzięki którym nasze ciało działa tak, jak powinno. Odżywki białkowe sprawdzają się więc w sytuacji, gdy nasz organizm ma duże zapotrzebowanie na ten składnik. Oprócz odżywka białkowa zawiera również wiele innych, ważnych elementów, takich jak tłuszcze, węglowodany, sole mineralne czy wodę.

Odżywka białkowa – pomoc w redukcji tkanki tłuszczowej

Po intensywnym treningu odżywki białkowe odżywiają naszą masę mięśniową, na czym zależy na pewno każdej osobie, która chce dobrze wyglądać. Preparaty dobrać można też ze względu na to, jaki efekt chcemy osiągnąć. Warto przy tym sugerować się głównie składem preparatu oraz poradami wykwalifikowanych ekspertów.

Różne rodzaje odżywek, m.in. koncentrat białka serwatkowego WPC

Odżywki białkowe produkuje się z czterech rodzajów białek. Są to:

Koncentrat białka serwatki i izolat białka serwatkowego WPI

Szybko się wchłania i łatwo trawi. Koncentrat białka serwatkowego zawiera ok. 80 proc. białka, a doskonale sprawdza się po treningu, przy regeneracji. Można dostać je w formie hydrolizatu, koncentratu oraz izolatu.

Białko wołowe, kazeinowe i sojowe

Kazeina sprawdza się jako dodatek do posiłku jedzonego przed snem. Wchłania się wolniej niż izolat białka, bo może uwalniać składniki trawienne nawet do 7 godzin po spożyciu.

Białko wołowe ma zbliżoną wartość odżywczą do białek roślinnych. Nie ma zbyt wielu aminokwasów egzogennych i działa korzystnie zarówno przy redukcji tkanki tłuszczowej, jak i w trakcie budowy masy mięśniowej suchej.

Białko sojowe to alternatywa dla osób, które nie jedzą mięsa i są podatne na problemy pokarmowe. Jego największą zaletą jest korzystny skład aminokwasowy.

Dla wegan i wegetarian dostępne na rynku są również białka wegańskie, często składające się z różnorodnych mieszanek białek, np. dyniowego, grochu czy sojowego.

Jak widzisz, rodzajów białka jest wiele i mogą też mieć różne smaki. Wejdź na Ostrovit.com i znajdź produkt, który pomoże Ci nie tylko w osiągnięciu dobrej sylwetki, ale również ucieszy Twoje podniebienie.

Jedna myśl nt. „Odżywki białkowe nie tylko dla sportowców. Znajdź suplement dla siebie

Laura Mosiek

Super artykuł o odzywkach białkowych. O niektórych informacjach nie wiedziałam. Ciesze się, że trafiłam na Wasz artykuł.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.