Menu

Od czego zależy koszt obsługi księgowej?

15 grudnia 2021 - Finanse
Od czego zależy koszt obsługi księgowej?

Artykuł partnera.

Obsługa księgowa to szereg zadań, które polegają na przejęciu podstawowych zadań związanych z prowadzeniem rachunkowości firmy przez profesjonalnego księgowego. W efekcie przedsiębiorca może skoncentrować się na tym, co jest dla niego najważniejsze – czyli na prowadzeniu swojej firmy. Księgowi skupiają się np. na pomocy i doradztwie osobom fizycznym i klientom biznesowym, czy też prowadzeniu pełnej księgowości. Zakres jest ogromny i ma wpływ na koszt świadczonych usług. Ile kosztuje obsługa księgowa?

Obsługa księgowa firmy – ile kosztuje?

Koszty związane z obsługą księgową wynikają przede wszystkim z rodzaju świadczeń, na jakie zdecyduje się Klient. Na finalną cenę wpływa także rodzaj wybranej księgowości – pełnej lub uproszczonej. Obsługa księgowa i jej koszt różni się też w zależności od liczby pracowników zatrudnionych w danym przedsiębiorstwie. Do pokrycia wyższych kosztów będą zobowiązani pracodawcy, którzy prowadzą swoją działalność zarówno w Polsce, jak i na terenie innych krajów. Obsługa księgowa i jej koszty są więc związane bezpośrednio z indywidualnym biurem. Każda placówka posiada swój cennik, który precyzyjnie określa poszczególne usługi. Na ofertę danego biura wpływa jego lokalizacja i renoma. Należy jednak pamiętać, że bardzo często stali Klienci mogą liczyć na spore rabaty.

Rodzaje obsługi księgowej

Obsługa księgowa może składać się z prowadzenia pełnej lub uproszczonej księgowości. Księgowość uproszczona to rozliczanie dochodów firmy na podstawie Księgi Przychodów i Rozchodów. To rozwiązanie dla niewielkich przedsiębiorstw, których nie stać na zatrudnienie księgowego na pełen etat. Ceny związane z prowadzeniem uproszczonej księgowości wynoszą od 100 zł/ mc. Wybierając taką formę, przedsiębiorca może liczyć na pomoc w ewidencjonowaniu środków trwałych oraz wyposażenia, czy też rejestr podatku VAT. Księgowość pełna to bardziej złożony proces, który opiera się na prowadzeniu ksiąg rzetelnie i z dużą dokładnością. Ceny zaczynają się od 300 zł i zależą od ilości generowanych przez firmę dokumentów. Z profesjonalnej obsługi księgowej można skorzystać m.in. w biurze rachunkowym Doroty Roszkowskiej-Galant ze Szczecina, którego pracownicy wyróżniają się pełnym profesjonalizmem i doświadczeniem.

Dlaczego warto korzystać z profesjonalnej obsługi księgowej?

Obsługa księgowa to szereg czynności prowadzonych przez profesjonalistów, które pozwalają odciążyć przedsiębiorcę z wielu obowiązków. Warto pamiętać, że księgowość firmowa wymaga doświadczenia i znajomości przepisów prawnych. Dlatego też samodzielne próby w tym zakresie są szczególnie odradzane. Obsługa księgowa pozwala cieszyć się rzetelną, uporządkowaną dokumentacją firmy oraz poświęcić się prowadzeniu biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.