Menu

Objazd po Polsce. Z wynajętym autem to możliwe!

15 września 2021 - Turystyka
Objazd po Polsce. Z wynajętym autem to możliwe!

Klienci wypożyczalni samochodów decydują się na wynajem z różnych powodów. Niektórzy z nich potrzebują auta do codziennych dojazdów do pracy, inni chcą zorganizować weekendowy wyjazd za miasto. Są również i tacy, których marzeniem jest objazdowa wycieczka po całej Polsce. Wynajęty samochód umożliwia spełnienie tego marzenia!

Samochodowa wycieczka dookoła Polski – jak zwiedzać?

Polska to piękny kraj o dużej różnorodności ukształtowania terenu, krajobrazów oraz zapierających dech w piersiach widoków. Popularne przysłowie „cudze chwalicie, swego nie znacie” jest w tym przypadku jak najbardziej adekwatne, ponieważ wcale nie trzeba wyjeżdżać na drugi koniec świata, aby doświadczyć cudownej podróży w towarzystwie rodziny czy bliskich znajomych.

Plan zwiedzania uzależniony jest od miejsca zamieszkania osoby, która zamierza wybrać się w podróż dookoła kraju. Polskę najlepiej jest zwiedzać z północy na południe (lub odwrotnie) albo z zachodu na wschód (lub odwrotnie). W uprzywilejowanej sytuacji są więc mieszkańcy skrajnych części naszego kraju. Nie oznacza to jednak, że zamieszkujący Mazowsze czy Wielkopolskę nie mogą zorganizować wyjazdu w upatrzone przez siebie miejsca. A takich jest naprawdę sporo. Zmotoryzowani z całą pewnością powinni wybrać się w podróż takimi trasami jak: Wielka Pętla Bieszczadzka, Droga Stu Zakrętów, Przełęcz pod Ostrą czy Droga Kaszubska. Niezapomniane widoki gwarantowane są także w czasie jazdy trasą dookoła Jeziora Solińskiego, wzdłuż Kanału Augustowskiego, z Wisły do Koniakowa oraz Zakopanego na Łysą Polanę.

Gdzie wynająć samochód na objazd po Polsce?

Organizacja samochodowej wycieczki dookoła Polski możliwa jest z każdego zakątka naszego kraju. Jeżeli nie posiadasz własnego auta lub boisz się, że może ono nie przetrwać tak długiej wyprawy, powinieneś zainteresować się ofertą wypożyczalni samochodów. Duża dostępność tego typu firm sprawia, że auto możesz wynająć niemal w każdym mieście w Polsce. Najlepiej jest zrobić to w miejscu swojego zamieszkania. To najprostszy sposób na sprawną i komfortową podróż. Po zakończeniu wyjazdu samochód wystarczy zwrócić w oddziale firmy znajdującym się blisko Twojego domu.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, pracownik firmy Abacus Car Rental, która zajmuje się wypożyczaniem samochodów na terenie całej Polski: Wiele firm działających na rynku wypożyczalni samochodów posiada oddziały w każdym większym mieście w Polsce. Eliminuje to problem konieczności dojazdu do konkretnego miejsca, tylko po to, aby wypożyczyć/oddać wynajęte auto. Co więcej, każdy z klientów ma możliwość zwrotu pojazdu w wybranym przez siebie oddziale, nawet jeśli nie jest to miejsce pierwotnego wypożyczenia. Dzięki temu kierowca może wynająć auto np. w Gdańsku, a zwrócić je w Krakowie.

O czym należy pamiętać, wypożyczając auto na długą podróż?

Wypożyczając auto na podróż dookoła Polski, należy pamiętać o kilku istotnych kwestiach mających wpływ zarówno na komfort, jak i bezpieczeństwo jazdy. W związku z tym, że najczęściej jest to wielodniowy wyjazd, podczas którego pokonywanych jest kilka tysięcy kilometrów, samochód musi znajdować się w nienagannym stanie technicznym. Przed rezerwacją konkretnego pojazdu warto poinformować wypożyczalnię o swoich planach. Dzięki temu jej pracownicy starannie przygotują auto (zadbają o odpowiedni poziom płynów eksploatacyjnych, skontrolują ciśnienie w oponach, sprawdzą sprawność klimatyzacji, oświetlenia oraz wycieraczek), aby było w stu procentach gotowe na długą podróż.

Decydując się na krótkoterminowy wynajem samochodów w celu organizacji wycieczki dookoła Polski, trzeba pamiętać o odpowiednim przygotowaniu auta do podróży. Należy sprawdzić, czy w pojeździe znajdują się niezbędne elementy wyposażenia (gaśnica typu ABC i trójkąt ostrzegawczy). Samochód powinien być wyposażony także w koło zapasowe. Warto mieć przy sobie też apteczkę z wszystkimi niezbędnymi środkami pierwszej pomocy. W długą podróż trzeba zapakować również: zapasowe żarówki i bezpieczniki, linkę holowniczą, kable rozruchowe, zestaw podstawowych narzędzi naprawczych oraz kamizelki odblaskowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.