Menu

Najlepsze sposoby na szybkie umycie wielu szklanych powierzchni

31 stycznia 2019 - Budownictwo
Najlepsze sposoby na szybkie umycie wielu szklanych powierzchni

Szklane powierzchnie we wnętrzu to symbol nowoczesności i stylowego designu. Oprócz dużych okien, w mieszkaniach stosuje się przeszklone ściany, wyposaża w szklane stoły oraz dużą ilość luster. Aby spełniały swoje funkcje konieczne jest utrzymanie ich w nienagannym stanie. Co więc zrobić, by mieszkać modnie, a jednocześnie nie spędzać przesadnie dużej ilości czasu na czyszczeniu szklanych powierzchni?

Regularność to podstawa

Najlepszym sposobem jest wyznaczenie terminów mycia okien oraz innych szklanych powierzchni. Oszklone elementy w aranżacji wnętrza należy czyścić częściej i na bieżąco usuwać z nich plamy powstające w wyniku codziennego użytkowania. Rozwiązanie to pozwala uniknąć nagromadzenia się dużej ilości brudu, którego usunięcie zajmie o wiele więcej czasu, niż poświęcenie kwadransa co kilka dni.

Bez odpowiednich narzędzi nie ma efektu

Mycie szklanych powierzchni jest niezwykle wymagające – łatwo o zacieki i smugi. W uniknięciu ich pomogą specjalne urządzenia i akcesoria z leifheitsklep.pl. Jeśli w mieszkaniu znajduje się mnóstwo oszklonych elementów, a okna są naprawdę duże, konieczny będzie zakup myjki do szyb z drążkiem teleskopowym. Dzięki niemu nie ma konieczności korzystania z drabiny, co sprawia, że uniknąć można niebezpiecznych i ryzykownych sytuacji. Zdecydowanie łatwiej i szybciej czyści się powierzchnie z odkurzaczem do szyb, ponieważ stosowany może być nie tylko do mycia szyb, ale również płytek, luster i kabin prysznicowych.

Wysokiej jakości detergenty to klucz

Nawet najlepszej jakości myjka nie poradzi sobie z zabrudzeniami, jeśli nie korzysta się z środków do czyszczenia szyb o odpowiedniej jakości. Wybranie produktów z wyższej półki sprawia, że powierzchnie szklane są idealnie czyste, chronią również przed osiadaniem brudu i co najważniejsze – nie pozostawiają smug. Nie trzeba więc tracić czasu na wielokrotne przecieranie tej samej powierzchni, by pozbyć się nieestetycznie wyglądających śladów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.