Menu

Na czym polega falcowanie?

20 grudnia 2021 - Biznes
Na czym polega falcowanie?

Czy wiesz, na czym polega falcowanie? Wbrew pozorom odpowiedź na to pytanie może okazać się potrzebna dla większości osób w bliższej bądź dalszej przyszłości. Proces odgrywa istotną rolę w pracach introligatorskich. Czynność wymaga niezwykłej staranności oraz skupienia, a wraz z odpowiednią wiedzą można stworzyć estetyczny produkt. Sprawdź, czym jest i na czym polega falcowanie.

Czym jest falcowanie?

Falcowanie to nic innego, jak pojedyncze lub wielokrotne składanie papieru. Proces może wydawać się banalny, jednak wystarczy przeczytać o przebiegu czynności, aby zrozumieć, że dla wielu osób jest bardzo istotny. Falcowanie umożliwia zmniejszanie arkusza papieru poprzez składanie strony wzdłuż wyznaczonych kierunków. Czynność introligatorską wykorzystuje się m.in. do tworzenia przyjemnych dla oka ulotek, map, ale również książek. Niektóre przedsiębiorstwa decydują się na druk ulotek firmowych, aby przyciągnąć nowych klientów. Taka forma musi zachęcić odbiorcę do przeczytania treści.

Z tego względu należy zadbać o estetykę produktu. To z kolei gwarantuje falcowanie, do którego wykorzystuje się dedykowaną temu procesowi maszynę, tzw. falcerkę. Ulotki mają przede wszystkim zachęcić potencjalnego klienta do sięgnięcia po produkt. Staranne wykonanie, bez pominięcia żadnego detalu, stanowi gwarancję sukcesu. Współczesna technologia umożliwia wybór spomiędzy różnych rodzajów falcowania, dlatego każdy może znaleźć odpowiedź na swoje potrzeby i oczekiwania.

Zasady prawidłowego falcowania

Niektóre osoby mogą sądzić, że falcowanie nie jest skomplikowaną czynnością. Tymczasem proces wymaga skupienia i precyzji, ale przede wszystkim odpowiedniego planu działań. Przed przystąpieniem do falcowania należy wziąć pod uwagę pewne czynniki, aby uniknąć późniejszych problemów. Specjalista przygląda się kierunkowi włókien papieru, ponieważ przynajmniej pierwsze zagięcie musi być do nich równoległe. Następnie analizuje grubość materiału. Warto pamiętać, że falcowanie nie sprawdzi się w przypadku grubego papieru.

Jeżeli zależy Ci na profesjonalnym wydruku oraz falcowaniu jakiegoś produktu, powinieneś nawiązać współpracę z doświadczonymi specjalistami, np. z drukarnią offsetową AA Print z Katowic. Eksperci pomogą Ci w uzyskaniu wymarzonego efektu. Brak wcześniejszego planu działania oraz staranności może poskutkować nieestetycznym produktem z pękającą farbą czy nierównomiernymi zagięciami. Warto poświęcić czas i pieniądze, aby skorzystać z usług specjalistów, którzy zadbają o każdy szczegół.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.