Menu

Na co zwrócić uwagę wynajmując lokal w Krakowie?

28 stycznia 2020 - Budownictwo
Na co zwrócić uwagę wynajmując lokal w Krakowie?

Rozglądasz się za wynajęciem właściwego lokalu? Wynajmując lokal w Krakowie, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Bardzo ważna jest nie tylko lokalizacja lokalu, jego wielkość oraz cena, choć nad każdym z tych czynników warto się porządnie zastanowić. Zwracać uwagę należy na umowę najmu, na to co zawiera oraz to, czego nie zawiera, a powinna. Dzięki naszej czujności w takich sprawach unikniemy wielu oszustw i nadużyć. Przeanalizujmy po kolei wymienione wyżej kwestie.

Wybór właściwej lokalizacji

Jeśli planujesz wynająć lokal w Krakowie, powinieneś zastanowić się nad najkorzystniejszą lokalizacją. Jest to pierwsza i najważniejsza rzecz, na którą powinniśmy zwrócić uwagę. Od czego zależy wybór właściwego miejsca? Wszystko zależy rzecz jasna od tego, czym będziemy w danym lokalu się zajmować. Jest to zatem bardzo indywidualna sprawa. I na to pytanie powinniśmy sami sobie odpowiedzieć. W żadnym wypadku do wyboru lokalizacji lokalu, który chcemy wynająć nie można podejść lekką ręką. Wybranie właściwego miejsca zawęzi nam też nieco krąg poszukiwań, co bardzo ułatwi sprawę, gdyż takich lokali do wynajęcia, jest naprawdę bardzo dużo. Wybór odpowiedniej lokalizacji to naprawdę połowa sukcesu.

Lokal na naszą kieszeń

Mając już wybraną właściwą dzielnicę, prościej będzie nam znaleźć odpowiedni dla nas lokal w Krakowie. Konieczne będzie przeanalizowanie budżetu, jakim dysponujemy. Oferowana kwota wynajmu ma duży związek nie tylko z miejscem, w którym lokal się znajduje, ale również z jego powierzchnią. Pomyśl dokładnie o tym, co będzie się odbywało w wynajętym przez ciebie lokalu. Najlepiej gdybyś podzielił go na właściwe części i obliczył ile mpotrzebujesz. Nie ma sensu wynajmować zbyt dużego lokalu, bo to tylko dodatkowe koszta. Jeśli będziesz prowadzić działalność zarobkową, nie szykuj się od razu za duże zyski z prowadzonego interesu. Warto mieć odłożone pieniądze na minimum trzy miesiące do przodu. W ten sposób, nawet jeżeli coś pójdzie nie po naszej myśli, nie będziemy mieć problemów z zapłatą miesięcznego czynszu.

Umowa najmu lokalu do wynajęcia

Bardzo ważnym dokumentem jest umowa najmu. Nie powinniśmy z góry zakładać, że wszystkie ustne ustalenia zostały przelane na papier. Poświęć chwilę, by w spokoju przeanalizować punkty umowy. Zacznij już od pierwszego i poproś osobę która chce wynająć ci lokal aby udowodniła, że jest właścicielem lokalu, bądź posiada stosowne pełnomocnictwo do reprezentowania właściciela. Zwróć uwagę na wysokość miesięcznego czynszu oraz wskazany termin jego opłaty. Aby wynająć lokal w Krakowie, musimy wpłacić kaucję. Jej wysokość oraz informacja o tym, czy podlega zwrotowi, również powinna być zawarta w sporządzonej umowie. Tylko i wyłącznie dokładna analiza umowy, może ustrzec nas przed ukrytymi kosztami oraz innymi oszustwami ze strony osoby wynajmującej nam lokal.

Pomyśl, czy wszystkie ustalenia są zawarte w umowie. Jeśli coś nie jest zawarte na papierze, to stosowanie się do ustnych ustaleń będzie tylko dobrą wolą. Poważne i odpowiedzialne podejście do zawarcia umowy najmu danego lokalu, ustrzeże nas przed ukrytymi kosztami oraz przykrymi niespodziankami. Dzięki analizie naszych potrzeb oraz funduszy, wynajmiemy lokal z którego użytkowania z całą pewnością będziemy zadowoleni i który nie będzie dla nas finansowym obciążeniem.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą lokali do sprzedaży lub wynajęcia w Krakowie na stronie Dom-bud

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.