Od pewnego czasu można zauważyć, że hale przemysłowe cieszą się rosnącym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców. Nic w tym dziwnego – okazuje się bowiem, że montaż konstrukcji stalowej jest znacznie tańszy od realizacji w standardowym budownictwie. Co więcej, cały budynek może powstać dużo szybciej i być bardzo dokładnie dostosowany do potrzeb danego przedsiębiorstwa. Przekonaj się, jak przebiega montaż konstrukcji stalowej – przedstawiamy 5 podstawowych etapów realizacji.
Na wstępie chcemy podkreślić, że montaż konstrukcji stalowej musi przeprowadzić ekipa posiadająca kwalifikacje i doświadczenie. Cała realizacja musi być bowiem wykonana z dbałością o każdy detal, by ostateczny efekt pracy był trwały i estetyczny. Z tego względu rekomendujemy usługi firmy K&K HydroBud Sp. z o.o., w której zatrudnieni zostali pracownicy posiadający wszystkie niezbędne certyfikaty i zezwolenia. Przedsiębiorstwo stale podnosi kwalifikacje swojej ekipy, by sprostać oczekiwaniom współczesnych inwestorów.
Hale przemysłowe Opolskie – realizacja
Aby inwestor mógł postawić dla swojego przedsiębiorstwa hale przemysłowe, musi najpierw zamówić ich projekt i specyfikację. W tym celu konieczne jest podjęcie współpracy z doświadczonym w danej branży architektem, który uwzględni zarówno oczekiwania klienta, jak i wymagania specyficzne dla danej gałęzi przemysłu. Dzięki stworzeniu dokładnej podstawowej dokumentacji możliwy jest szybki i stosunkowo tani montaż konstrukcji stalowej. W specyfikacji znajdują się bowiem wszystkie dane dotyczące komponentów, to także precyzyjnie przeprowadzone obliczenia dotyczące zbliżających się wydatków.
Zarówno realizacje w klasycznym budownictwie, jak i montaż konstrukcji stalowej, muszą być poprzedzone zdobyciem niezbędnych pozwoleń i zgód. Generalny wykonawca, który zaakceptuje projekt i specyfikacje, musi zgromadzić wszystkie wymagane ustawą dokumenty. To jedyny sposób, by otrzymać pozwolenie na rozpoczęcie prac. Uzyskanie zgód jest istotne chociażby ze względu na bezpieczeństwo pracowników – jako inwestor musisz mieć pewność, że budynek będzie w przyszłości spełniał warunki BHP. Nie mniej istotne jest zapewnienie odpowiednich warunków dla osób realizujących montaż konstrukcji stalowej.
Po uzyskaniu niezbędnych zgód konieczne jest przygotowanie terenu pod hale przemysłowe. Oznacza to koniec gromadzenia wstępnej dokumentacji i jednocześnie początek prac fizycznych. Najważniejsze jest, by cała przestrzeń została dokładnie wyrównana. Dzięki temu hale przemysłowe będą miały stabilne fundamenty, co przełoży się na trwałość całej konstrukcji. To bardzo istotne, niezależnie od ich przeznaczenia.
W kolejnym kroku hale przemysłowe zaczynają nabierać kształtu – zaczyna się bowiem montaż elementów nośnych i wzmocnień. Powszechnie używane są szkielety prętowe, jednak inwestor musi posiadać wystarczające zaufanie do generalnego wykonawcy i architekta, gdy ci podejmują decyzje w zakresie wyboru wykorzystywanych komponentów.
Po prawidłowym zamontowaniu profili wzmacniających, czyli ostatnim kroku w ostatnim etapie, rozpoczynamy wykończenie. W halach przemysłowych zwykle wykorzystuje się w tym celu izolowane płyty lub kasety wypełnione pianką poliuretanową, styropianem i wełną mineralną. Pozwala to na osiągnięcie właściwej izolacji, ale także pożądanej funkcjonalności i estetyki.
Nie ulega wątpliwości, że hale przemysłowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem i pojawiają się licznie w nowych branżach. Są trwałe, a ich realizacja jest łatwiejsza i tańsza, dlatego stanowią alternatywę dla standardowego budownictwa. Aby efekt był zadowalający, należy przeprowadzić każdy z niezbędnych etapów, a wszystkie najważniejsze decyzje powierzyć w ręce doświadczonej firmy. Warto współpracować z najlepszymi, dlatego należy poznać ofertę firmy K&K HydroBud Sp. z o.o., która posiada wieloletnie doświadczenie w działaniu z polskimi klientami.
Jedna myśl nt. „Montaż konstrukcji stalowej”
Fajny artykuł 🙂