Menu

Miejsce pracy a efektywność kadry

30 marca 2020 - Wnętrza
Miejsce pracy a efektywność kadry

Już od dłuższego czasu, możemy zauważyć zmiany zarówno na polskich, jak i zagranicznych rynkach, związane z analizowaniem efektywność pracowników. O ile, kiedyś pracodawcy zwracali uwagę przede wszystkim na wyniki, tak teraz coraz częściej starają się zapewnić swojemu zespołowi najlepsze warunki pracy.

Wbrew pozorom aranżowanie biur odgrywa istotną rolę w sposobie pracy danej osoby. Projektowanie nowoczesnych miejsc pracy z myślą o  komfortowym samopoczuciu i lepszej wydajności osób, które z nich korzystają, jest obecnie jednym z najpopularniejszych trendów.

Czas na space plan

W ostatnim czasie coraz więcej słyszy się o usłudze space plan, którą możemy znaleźć w ofercie profesjonalnych biur projektowych. Polega ona na tym, że przy pomocy specjalistów, przestrzeń danej firmy aranżowana jest zgodnie z najnowszymi tendencjami, opartymi często na holistycznym podejściu do oczekiwań danych stanowisk pracy. Projektowanie biur zgodnie z tą zasadą najczęściej zleca się architektom, ponieważ tylko specjaliści mogą zaproponować dodatkowe rozwiązania, mające na celu zwiększenie efektywności przestrzennej danego pomieszczenia. Tego typu projekty uwzględniają między innymi takie kwestie, jak ilość pracowników, kwestie BHP oraz indywidualne potrzeby każdej branży.

Fit-out jako kompleksowe wsparcie

Tak zwany fit-out to z kolei kompleksowa usługa, która obejmuje nie tylko przygotowanie powierzchni zgodnie z oczekiwaniami danej firmy, ale także zapewnia pełne wsparcie w trakcie przygotowywania wstępnej koncepcji aranżacji, czyli space planu oraz wyboru materiałów, jaki  i nadzoru nad pracami budowlanymi. Taka pomoc znacząco ułatwia pracę i korzystnie wpływa na efekt finalny. Dzięki temu firmy zyskują nie tylko nowoczesne i komfortowe wnętrza, ale zadowolony i skuteczny personel, co w dzisiejszych czasach jest niezwykle ważne.

Postaw na strefę relaksu

Kolejnym trendem, który możemy zauważyć w przypadku aranżacji przestrzeni biurowych, jest tworzenie tak zwanych stref „chill zone”, czyli miejsc, w których pracownicy mogą się zrelaksować. Najczęściej znajdują się w nich wygodne kanapy, konsole do gier, piłkarzyki oraz inne akcesoria, które podczas nadmiaru pracy, pozwalają na chwile oderwać się od swoich obowiązków. Tego typu przestrzenie często też tworzone są na potrzeby pracowników, którzy jasno określają, jakie mają oczekiwania względem takiego miejsca.

Zadbanie o prawidłowe warunki pracy oraz miejsce relaksu może poprawić wydajność pracowników, nawet o kilkadziesiąt procent.

InterBiuro – profesjonalne projektowanie powierzchni biurowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.