Menu

Miasta uzdrowiskowe – Kudowa- Zdrój

14 stycznia 2020 - Turystyka
Miasta uzdrowiskowe – Kudowa- Zdrój

Zastanawiacie się gdzie wybrać się na ferie zimowe lub wolny weekend? Może warto udać się do jednej z wielu polskich miejscowości uzdrowiskowych takich jak na przykład Kudowa Zdrój?

Kudowa-Zdrój jest miejscowością zajmującą obszary województwa dolnośląskiego. Miasto usytuowane jest na styku Pogórza Orlickiego oraz Gór Stołowych, będących masywem górskim tworzącym Sudety Środkowe. Kudowa-Zdrój położona jest na potokiem Bystra, który wraz z wodami rzeki Metuji wpada następnie do Łaby.  Pierwsze informacje dotyczące miasta Kudowy-Zdrój i historii z nim związanej pochodzą z roku 1354. W wieku XVII na terenie dzisiejszej Kudowy-Zdrój odkryte zostały odkryte zostały źródła wód o właściwościach leczniczych. Zaczęły powstawać także urządzenia, które przeznaczone były do kąpieli. Ze względu na takie właściwości występujących na terenie Kudowy-Zdrój wód, miejscowość ta na początku wieku XIX uznana została za uzdrowisko.

 Kudowa zdrój – największe atrakcje

Kudowa-Zdrój jest najatrakcyjniejszym ośrodkiem turystycznym w regionie. Walory uzdrowiskowe, krajobrazowe i historyczne ściągają tu wielu turystów. Największą atrakcją jest Kaplica Czaszek w Czermnej, czyli dzielnicy Kudowy-Zdrój. To niezwykłe i nieco przerażające miejsce zostało ozdobione tysiącami czaszek oraz kości osób poległych w czasie wojen i zarazy.

Pozostałe atrakcje są związane z zabytkowym układem architektonicznym miasta. Zabytkowy Park Zdrojowy ze słynna pijalnia wód to jedno z najładniejszych sanatoriów w regionie.  Warto zobaczyć zabytkowe sanatoria, z których wiele powstało jeszcze w XVIII wieku.  Słynie też z unikalnych na skalę światowa Gór Stołowych i stworzonego w ich obszarze Parku Narodowego Gór Stołowych.

Atrakcyjność Kudowy-Zdrój to przede wszystkim jej położenie. Miasteczko stanowi doskonałą bazę wypadową do całych Gór Stołowych oraz okolicznych miejscowości. Czeska Praga leży ok. 150 km od Kudowy.  Samo miasteczko jest położone na wysokości 300-400 metrów nad poziomem morza wśród łagodnych wzniesień co sprawia, że jest niezwykle urokliwe.

Jak znaleźć tanie noclegi w Kudowie Zdrój?

Aby znaleźć dogodne miejsce zakwaterowania, trzeba najpierw zastanowić się, jak liczną grupą wybieramy się w góry. Jeśli planuje się przyjechać tutaj całą rodziną, na przykład na wakacje lub ferie zimowe, warto szukać przestronnych kwater z węzłem sanitarnym w pokoju. Rodziny chwalą sobie apartamenty – głównie ze względu na ilość miejsca oraz możliwość przygotowania posiłków (dobrze wyposażony aneks kuchenny zwykle jest dostępny w apartamencie). Powodzeniem cieszą się również hotele i to nie tylko na krótsze wypady.

Warto przyjrzeć się też wyposażeniu danego hotelu lub pensjonatu oraz najbliższemu otoczeniu pod kątem najmłodszych (pokój zabaw dla dzieci, piłkarzyki, planszówki do wypożyczenia, bezpieczny plac zabaw w ogrodzie itd.

Gdzie szukać  noclegów ?

Szukając noclegu w Górach Stołowych, dobrze jest skorzystać z przyjaznej wyszukiwarki obiektów noclegowych. Wówczas wybór najlepszego miejsca na wypoczynek w Kudowie-Zdroju jest dużo łatwiejszy. Nie bez znaczenia jest również to, w jakim celu przybywa się do tego uzdrowiska. Przemyślany wybór miejsca zakwaterowania sprawi, że pobyt będzie naprawdę przyjemny. A nuż okaże się ono ulubionym celem kolejnych wakacyjnych lub weekendowych wyjazdów w góry?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.