Menu

Który wózek widłowy wybrać do sektora gospodarki odpadami i recyklingu?

29 czerwca 2020 - Budownictwo
Który wózek widłowy wybrać do sektora gospodarki odpadami i recyklingu?

Segregowanie odpadów oraz zarządzanie procesami recyklingu wymaga zastosowania dobrej jakości maszyn jezdniowych. Wózki widłowe sprawdzają się w tej roli bardzo dobrze, ponieważ są zwrotne, ułatwiają załadunek i zapewniają wysokie bezpieczeństwo operatorom. Nie wszystkie modele spełniają jednak te cechy. Co wybrać, aby cieszyć się efektywną i komfortową pracą?

Dla potrzeb firm działających w sektorze gospodarki odpadami i recyklingu powstał wózek widłowy Teletruk Wastemaster. Propozycja marki JCB spotka się z uznaniem przedsiębiorców, którzy potrzebują urządzenia elastycznego, ekonomicznego, a przy tym kompaktowego.

Teletruk Wastemaster od JCB

Prezentowany model powstał z myślą o przyspieszeniu załadunku surowców wtórnych i przekazywania ich do recyklerów. Przy pomocy wózka widłowego ta i wiele innych czynności zostaną zautomatyzowane i zastąpią pracę rąk ludzkich.

Teletruk Wastemaster na tle konkurencyjnych maszyn wyróżnia się przede wszystkim doskonałą widocznością. Operator ma do dyspozycji dużą szybę i steruje wysięgnikiem zamontowanym z boku. Tym samym nic nie zasłania mu pola widzenia.

Sam wysięgnik teleskopowy dobrze radzi sobie z załadunkiem i rozładunkiem ciężarówek, które stoją np. wzdłuż ściany. W ten sposób można maksymalnie wykorzystać przestrzeń na placu manewrowym i zadbać o utrzymanie porządku zgodnie z założonym projektem.

Jeżeli z różnych względów nie jest możliwy załadunek z ziemi, to Teletruk może wjechać po rampie. Dzięki napędowi na cztery koła jest w stanie pokonywać wzniesienia o kącie nachylenia 21%, zachowując doskonałą przyczepność do podłoża bez względu na panujące warunki atmosferyczne.

Wózek widłowy

Wyposażenie wózka widłowego Teletruk

Wózek widłowy z serii Teletruk jest wyposażony w napęd hydrostatyczny. Moc rozdzielana jest na wszystkie koła, bez potrzeby stosowania skrzyni przekładniowej. Z perspektywy eksploatacji liczy się to, że większość najważniejszych części konstrukcyjnych maszyny jest wymienna w razie np. awarii czy chęci modernizacji. Poprzez dobór dodatkowych elementów można podnieść bezpieczeństwo operatora (wytrzymałe konstrukcje drzwi, osłony przednie) oraz poprawić wydajność maszyny (chłodnica z szerokim użebrowaniem). Wózki widłowe Teletruk oraz inne niezawodne maszyny budowlane i rolnicze można znaleźć na interhandler.pl/budownictwo.

Dla usprawnienia załadunku producent zastosował 3-stopniowy obrót karetki. Dzięki temu znajdujący się na niej chwytak lub widły mogą obracać się w szerokim zakresie. To z kolei przekłada się na mniejszą ilość manewrów potrzebnych do wykonania i ogranicza prace ręczne. To wszystko sprawia, że Teletruk Wastemaster jest sprzętem godnym rozważenia do prac związanych z gospodarką odpadami i recyklingiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.