Menu

Kredyt gotówkowy przez internet – szybko i wygodnie

28 lutego 2020 - Finanse
Kredyt gotówkowy przez internet – szybko i wygodnie

Stawiamy na szybkie i proste rozwiązania, dlatego chętnie robimy zakupy przez internet, korzystamy z aplikacji mobilnych, w tym bankowych. Możemy opłacić rachunki, kupić bilet na tramwaj, a nawet wysłać wniosek o kredyt gotówkowy. Jak wziąć go online? Zobacz, jakie to proste – świat online coraz lepiej dopasowuje się do naszych potrzeb.

Usługi bankowe online

Płatności online są obecnie bardzo popularne, podobnie jak korzystanie z wielu usług bankowych – możesz wziąć kredyt, założyć lokatę, otworzyć drugi rachunek itd. Zlecanie przelewów w oddziale to już wspomnienie z przeszłości i niewielki procent społeczeństwa korzysta z tej możliwości.

Mniej formalności, proste zasady i szybka realizacja to zalety takich rozwiązań, dzięki którym wiele osób decyduje się skorzystać np. z możliwości pożyczki. Brak konieczności kompletowania dokumentów i wizyt w banku u doradcy finansowego przemawia do konsumentów.

Popularną usługą jest między innymi kredyt gotówkowy, który można wziąć przez internet – cały proces odbywa się online. Liczne instytucje bankowe mają go w ofercie. Wystarczy podać swoje dane i wysłać wniosek drogą online – czeka nas jedynie tyle formalności.

Kredyt gotówkowy online – zalety

Możliwość wysłania wniosku o kredyt przez internet wiąże się z licznymi udogodnieniami i korzyściami dla klienta – przede wszystkim jest to wygoda i oszczędność czasu, gdyż nie trzeba umawiać się na spotkanie ani czekać w kolejce. Zasady są zwykle opisane na stronie internetowej wybranego banku – trzeba tylko zapoznać się z dostępnym na stronie internetowej banku regulaminem. Niestety zwykle nie ma możliwości negocjacji warunków umowy.

Zwykle można też zdecydować o wysokości raty i dopasować do swoich możliwości, aby nie nadwerężać domowego budżetu. Kredyt gotówkowy jest nisko oprocentowany, co dodatkowo za nim przemawia. Trzeba tylko wypełnić wniosek, odbyć rozmowę telefoniczną z pracownikiem banku i przeczytać oraz podpisać przesłane przez niego dokumenty, bo po wydaniu oceny zdolności kredytowej bank przedstawia ofertę kredytu. Często decyzję i środki można otrzymać w ciągu 24 godzin.

Czy to bezpieczne?

Kredyt gotówkowy z banku to dobry sposób na pozyskanie środków w razie nagłej potrzeby. Jednak bankowość internetowa nie zawsze jest bezpieczna z powodu działalności cyberprzestępców. Banki stawiają jednak na nowoczesne zabezpieczenia, wciąż je ulepszając – warto zatem decydować się na kredyty online u sprawdzonych instytucji, aby niepotrzebnie nie ryzykować.

Większość banków korzysta z podwójnego zabezpieczania, aby ryzyko oszustwa, np. wzięcia kredytu na kogoś innego, było na minimalnym poziomie. Warto też zadbać o zabezpieczenie własnego komputera i nie przechowywać na nim tzw. danych poufnych, aby nie kusić wirtualnych złodziei.

Warto przemyśleć swoją decyzję, gdyż możliwość szybkiego zaciągnięcia kredytu jest opcją kuszącą. Najlepiej rozważyć za i przeciw na chłodno, przeliczyć budżet i przedyskutować to z bliskimi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.