Menu

Konto oszczędnościowe – czy warto je założyć?

21 stycznia 2019 - Finanse
Konto oszczędnościowe – czy warto je założyć?

Zależy Ci na gromadzeniu pieniędzy z myślą o konkretnym celu? Zamiast odkładać środki na nieoprocentowanym rachunku osobistym, warto założyć konto oszczędnościowe. Poznaj jego najważniejsze zalety i sprawdź, ile możesz zarobić.

Artykuł partnera

Konta oszczędnościowe to, obok lokat, najbardziej popularne produkty bankowe pozwalające na pomnażanie środków bez żadnego ryzyka. Chociaż oprocentowanie nie należy od najwyższych, jak pokazuje kalkulator oprocentowania konta, można sporo zyskać. Warto jednak mieć świadomość, że wysokość możliwych do wypracowania odsetek zależy nie tylko od obowiązującego oprocentowania, ale również od wysokości gromadzonego kapitału.

Kalkulator oprocentowania konta – wylicz swój zysk

Jeżeli chcesz sprawdzić, jak dużo zarobisz na koncie oszczędnościowym, w wyliczeniu możliwych do wypracowania odsetek pomoże kalkulator oprocentowania konta. Jest to nieskomplikowane narzędzie, którego zasada działania sprowadza się do wyboru odpowiedniej kwoty zgromadzonych środków. Następnie wystarczy zaakceptować swój wybór, by uzyskać informacje o wysokości zysków.

Przykład 1. Gromadząc na Koncie Oszczędnościowym dostępnym w Toyota Banku kwotę w wysokości 40 tys. zł, zysk miesięczny wyniesie 25 zł.

Przykład 2. Wpłacając na Konto Oszczędnościowe dostępne w ofercie Toyota Banku 60 tys. zł, w ciągu miesiąca wypracujesz odsetki na poziomie 50,83 zł.

Przykład 3. Zaczynając oszczędzać od kwoty 5 tys. zł, Konto Oszczędnościowe przyniesie zysk w wysokości 1,67 zł.

Jak wynika z danych uzyskanych na podstawie kalkulatora oprocentowania konta, im więcej pieniędzy wpłacisz, tym wyższy osiągniesz zysk. Taka informacja może okazać się doskonałą motywacją do systematycznego odkładania coraz to wyższych kwot.

Konto oszczędnościowe – najważniejsze zalety

Konto oszczędnościowe niesie za sobą wiele korzyści, które skłaniają do otwarcia tego rodzaju rachunku bankowego.

Bezpieczeństwo kapitału

Pieniądze zgromadzone na koncie oszczędnościowym są całkowicie bezpiecznie. Nie musisz obawiać się ich utraty – gdy bank ogłosi upadłość, do wypłaty środków zobowiązany jest Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Możliwość oszczędzania już od 1 zł

Decydując się na konto oszczędnościowe, możesz gromadzić i pomnażać pieniądze już od 1 zł. Jednak im wyższy będzie kapitał, tym wyższe odsetki uda Ci sie wypracować.

Stały dostęp do pieniędzy

Gromadzenie środków na koncie oszczędnościowym nie zamyka drogi do korzystania z nich. Masz pełen dostęp – możesz je wypłacać, kiedy tylko zechcesz. Nie tracisz wszystkich wypracowanych odsetek, jak to się dzieje w przypadku lokaty.

Pomnażanie pieniędzy na koncie oszczędnościowym to dobre rozwiązanie. Aby jednak przyniosło maksymalne zyski, musisz odpowiednio podejść do wyboru rachunku bankowego. Zwróć uwagę na oprocentowanie oraz inne wymogi stawiane przez bank.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.