Menu

Kiedy warto zdecydować się na materac piankowy?

24 czerwca 2022 - Zakupy
Kiedy warto zdecydować się na materac piankowy?

Artykuł partnera.

Materace sprężynowe, kieszeniowe, lateksowe, piankowe – to tylko kilka z podstawowych rodzajów materacy. Różnią się one od siebie nie tylko zastosowanym wypełnieniem i ceną, ale przede wszystkim właściwościami. Przed zakupem materaca lepiej więc sprawdzić, czym cechuje się dany model. Kiedy wobec tego dobrym wyborem będzie materac piankowy? Oto szczegółowa charakterystyka materacy wykonanych z pianki.

Rodzaje materacy piankowych

Jak wskazuje już sama nazwa, materace piankowe są wykonane z tworzywa, posiadającego strukturę pianki. Istnieje wiele rodzajów pianek wykorzystywanych w materacach, co wpływa zaś na ich specyficzne właściwości i zastosowanie. Najczęściej można spotkać się z:

Materace piankowe mogą posiadać różne stopnie twardości, przez co można jeszcze lepiej dopasować je do swoich potrzeb. Można też spotkać się z materacami, które wykorzystują kilka rodzajów pianek (np. materace dwustronne). Pianki sprawdzają się także w materacach wielowarstwowych, gdzie wykorzystuje się obok nich m.in. warstwy lateksowe, kokosowe lub gryczane. Takie nowoczesne materace piankowe do łóżka można kupić przez internet i to w dodatku od polskiego producenta – w Fabryce Dobrych Materacy (FDM.pl).

Zalety materacy wykonanych z pianki

Innowacyjne rozwiązania technologiczne wykorzystywane w produkcji materacy piankowych jeszcze bardziej podnoszą komfort ich użytkowania. Są one uznawane za prozdrowotne i pomagają uporać się z dolegliwościami bólowymi związanymi z kręgosłupem. Jakie jeszcze są zalety materacy wykonanych z pianki?

Wnioski? Spanie na materacu piankowym przyniesie wiele korzyści dla organizmu. Materac taki będzie odpowiedni m.in. dla osób ze schorzeniami ze stronu układu kostnego oraz seniorów. Na taki rodzaj materaca może też zdecydować się każda osoba, która chce zadbać o swój kręgosłup.

Jaki materac piankowy wybrać?

Decydując się na zakup materaca piankowego, warto wcześniej skonsultować się ze specjalistą, który podpowie, jaki model będzie najlepszy w danym przypadku. Pod uwagę trzeba wziąć bowiem takie parametry, jak m.in. masa ciała, wzrost, liczba osób, które mają spać na materacu, wielkość łóżka oraz ewentualne problemy zdrwotne. W Fabryce Dobrych Materacy (FDM.pl) będzie to zaś bardzo proste – wystarczy kliknąć w okienku czatu, żeby rozpocząć rozmowę z konsultantem. Każdy dostępny w sklepie materac posiada też szczegółowy opis, który ułatwi dokonanie wyboru. Jakie materac piankowy będzie najlepszym wyborem? Wszystko zależy od potrzeb, a także postury chcącego dobrze się wyspać. Im większa waga, tym większa powinna być twardość materaca, a co za tym idzie – gęstość pianki. Należy także pamiętać, że długość materaca musi wynosić ok. 10 – 15 cm więcej od długości ciała. Śpiąc w pojedynkę, odpowiednia szerokość materaca mieści się w przedziale od 90 do 120 cm. Dwie osoby wyśpią się z kolei na materacu o szerokości co najmniej 140 cm.

Wygodny oraz indywidualnie dobrany do potrzeb materac pozwoli na efektywny, nocny wypoczynek i regenerację. Szukając prozdrowotnego i trwałego materaca, warto zastanowić się nad modelami wykonanymi z pianki. Miejscem, w którym można znaleźć duży wybór takich materacy jest FDM.pl. Zachętą do skorzystania z ich oferty jest też darmowa wysyłka od 100 zł oraz zwrot towaru nawet do 30 dni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.