Menu

Kiedy warto zainwestować w donice z systemem nawadniania?

22 listopada 2021 - Natura
Kiedy warto zainwestować w donice z systemem nawadniania?

Artykuł partnera.

Większość z nas lubi otaczać się zielenią. W zaciszu własnego mieszkania z przyjemnością pielęgnujemy różne gatunki roślin doniczkowych. Stanowią one nie tylko ozdobę, ale też nierzadko dumę właścicieli. Niestety, w czasie wyjazdów rośliny pozostawione bez opieki marnieją, niekiedy nieodwracalnie. Doskonałym rozwiązaniem tego problemu są donice z systemem nawadniania. Wyjaśniamy, czym są są doniczki samonawadniające i w jakich sytuacjach się sprawdzają.

Czym są donice z systemem nawadniania?

Podlewanie roślin we właściwych odstępach czasu odpowiednią ilością wody to warunek ich prawidłowego rozwoju. Większość kwiatów doniczkowych wymaga dostarczania wody co 2-3 dni, a niektóre nawet codziennie. Doniczki samonawadniające ułatwiają nieco pielęgnację roślin. Dzięki specjalnej konstrukcji same dostarczają wodę do korzeni, a właściciel musi jedynie pamiętać o napełnianiu zbiornika co tydzień lub nawet co dwa tygodnie.

Systemy nawadniania różnią się między sobą. Każdy z nich posiada jednak zbiornik oraz kanaliki, przez które woda dostarczana jest do korzeni roślin. Niektóre doniczki z nawadnianiem posiadają także wskaźnik poziomu wody, dzięki któremu można łatwo sprawdzić ile jeszcze zostało jej w zbiorniku.

Kiedy warto kupić doniczki samonawadniające?

Doniczki samonawadniające to wygodne i praktyczne rozwiązanie w wielu przypadkach. Docenią je z pewnością osoby zabiegane, które często zapominają o podlewaniu domowych roślin. Skorzystają z nich chętnie także ci, którzy nie mają „ręki do kwiatów”. Dzięki donicom z systemem nawadniania można bowiem uniknąć problemu z przelewaniem lub przesuszaniem roślin. Pozwalają one także oszczędzić wodę, ponieważ minimalizują jej parowanie.

Doradca z internetowego sklepu ogrodniczego i hurtowni doniczek Sklep Kwiecisty wyjaśnia: wiele osób decyduje się na zakup donic nawadniających przed sezonem urlopowym. Nie zawsze mają oni możliwość poprosić sąsiadów lub rodzinę o podlewanie kwiatów w czasie urlopu. Znacznie łatwiejszym rozwiązaniem jest zakup doniczek, które wyręczą ich w tym zadaniu.

Donice z systemem nawadniającym ułatwiają podlewanie roślin i zapewniają im optymalne warunki wzrostu. Decydując się na zakup takich doniczek, można wyjechać na urlop nie martwiąc się tym, w jakim stanie będą kwiaty po powrocie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.