Menu

Kiedy najlepiej wybrać się z dziećmi w góry?

25 sierpnia 2021 - Turystyka
Kiedy najlepiej wybrać się z dziećmi w góry?

Miłość do gór, jeśli już w kimś zakiełkuje, to pozostanie z nim na całe życie. I niezależnie od tego jak potoczą się jego losy, jaki zawód będzie wykonywał i z kim się zwiąże, to wcześniej czy później w góry wróci. Dla takich pasjonatów przeszkodą nie są nawet małe dzieci, które wraz z rodzicem zażywają świeżego powietrza i uczą się radzenia sobie z trudem podróżowania. Kiedy najlepiej wybrać się z dzieckiem w góry?

Nie bój się zabrać niemowlaka w góry!

W Polsce znajduje się bardzo wiele pasm górskich, które z powodzeniem możesz zaliczyć również z bardzo małym dzieckiem. Warto jednak przed taką wyprawą dobrze się przygotować i nie wybierać losowo miejsca pobytu, lecz zasugerować się opiniami innych osób, które już taką wyprawę mają za sobą. Nawet jeśli dobrze znasz góry, to wyprawa z małym dzieckiem rządzi się swoimi prawami. Może się bowiem zdarzyć, że pogoda nie dopisze, więc co wtedy robić z dzieckiem? Dobrym rozwiązaniem jest hotel z atrakcjami dla dzieci, w którym niezależnie od pogody, spędzą czas w interesujący sposób. 

Hotel z atrakcjami dla dzieci to często także możliwość komfortowego pobytu dla rodziców. Wszystko oczywiście zależy od Twoich osobistych preferencji, ponieważ wielu rodziców decyduje się na pierwszy wyjazd z dzieckiem nie po to, aby realizować swoje pasje, ale żeby po prostu odpocząć od codzienności i pooddychać świeżym, górskim powietrzem. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby niemowlę lub starsze dziecko zabrać ze sobą ma dostosowany do potrzeb rodziców z dziećmi szlak – takie miejsca znajdziesz w większości popularnych górskich miejscowości, jak Karpacz, Szklarska Poręba, Kudowa Zdrój, Szczawnica oraz wiele innych – upewnijmy się wcześniej, że tak na pewno jest.

Jaka pora roku najlepsza na wyprawę w góry z dzieckiem?

Najczęściej obawiasz się, że dziecko może się zaziębić i pochorować, więc wybierasz pełnię sezonu. Czy to dobry pomysł? – Jeśli lubisz tłumy i hałas – to czemu nie. Latem w górach znacznie łatwiej pokonywać szlaki, a i pogoda dużo pewniejsza. Czy jednak przyjemnie będzie zażywać relaksu na popularnych szlakach z wózkiem i dzieckiem oraz z tłumem innych turystów? Wybór oczywiście należy do Ciebie, ale tak naprawdę w góry można również wybrać się wiosną, jesienią oraz zimą – trzeba tylko dobrze przygotować się do takiego wyjazdu, w tym przede wszystkim zabrać odpowiednie ubrania i inne akcesoria, które ochronią małe dziecko przez niższą temperaturą, deszczem czy wiatrem. 

Dopnij wszystko na ostatni guzik

Niezależnie od pory roku warto wyjazd z dzieckiem zaplanować w najmniejszym szczególe. Wybierz odpowiednie miejsce na nocleg, na przykład hotel z atrakcjami dla dzieci, spokojną okolicę, ale oferującą także atrakcje dla dzieci i rodziców na wypadek kiepskiej pogody, dostępne ewentualne wypożyczalnie, np. rowerów czy przyczep dziecięcych i wózków, jeśli oczywiście nie posiadasz własnych, a nawet ofertę lokalów gastronomicznych, jeśli nie planujesz samodzielnego gotowania. I najważniejsze – sprawdź atrakcyjność szlaków turystycznych dla rodziców z małymi dziećmi!

Jedna myśl nt. „Kiedy najlepiej wybrać się z dziećmi w góry?

Kamil Gałązka

Ja z moim półrocznym synem wybieram się w góry jesienią. Podobno ma być słonecznie więc dlaczego nie 🙂

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.