Menu

Jakie są optymalne wymiary łóżka do sypialni?

16 listopada 2023 - Wnętrza
Jakie są optymalne wymiary łóżka do sypialni?

Urządzając wymarzoną sypialnię, wiele osób skupia się przede wszystkim na kolorze ścian, zasłonach oraz różnego rodzaju dodatkach, zapominając o tym, co tak naprawdę jest najważniejsze. Chodzi oczywiście o odpowiednio dobrane łóżko. Biorąc pod uwagę to, że jest ono miejscem relaksu i wypoczynku, warto dołożyć niezbędnych starań, aby kupić idealnie dobrany mebel.

  1. Dlaczego rozmiar łóżka jest tak istotny?

  2. Jak dobrać odpowiednie wymiary łóżka?

  3. Zalecane wymiary łóżek dla par

  4. Optymalne wymiary łóżka jednoosobowego

O ile nie ma obecnie problemów ze znalezieniem łóżka, to wiele trudności może przysporzyć znalezienie optymalnych wymiarów. Sprawy nie ułatwia to, że wielu producentów stosuje własne nazwy. Jakie więc kupić łóżko dla pary, a jakie będzie odpowiednie dla singla śpiącego w pojedynkę? Tego dowiesz się z naszego artykułu.

Dlaczego rozmiar łóżka jest tak istotny?

Odpowiedni rozmiar łóżka do sypialni jest niezwykle istotny z dwóch powodów. Po pierwsze ma to wpływ na codzienny komfort użytkowników, szczególnie jeżeli chodzi o łóżko małżeńskie, z którego regularnie będą korzystały dwie osoby. Do tego dochodzi również estetyka pomieszczenia, która może zostać zaburzona przez źle dobrane wymiary łóżka dwuosobowego.

Jak dobrać odpowiednie wymiary łóżka?

Jeżeli chodzi o zalecane wymiary łóżek, należy tak naprawdę zacząć od określenia, kto będzie z niego korzystał. W przypadku łóżek dla par standardowe wymiary to łóżko 160 x 200 oraz łóżko 180 x 200. Jeżeli jednak wybierając łóżko, dysponuje się większą ilością miejsca, można rozważyć nawet łóżko 200 x 200, które zapewni więcej miejsca, a co za tym idzie, poprawi również komfort. Jak widać, wystarczy poznać trzy wymiary łóżek do sypialni, aby można było ułatwić sobie zakupy.

Zalecane wymiary łóżek dla par

Nic oczywiście nie stoi na przeszkodzie, aby ze wspomnianych łóżek korzystały również osoby śpiące w pojedynkę. Problem może być jednak ograniczona przestrzeń. W takim przypadku, zamiast wybierać 160 x 200 czy 180 x 200, a więc standardowe wymiary łóżek dwuosobowych, można pomyśleć o tym, aby kupić łóżko 140 x 200, które pozwoli zaoszczędzić miejsce. Więcej informacji na temat tego, jaki rozmiar łóżka wybrać niezależnie od wielkości pomieszczenia, znajdziesz w artykule opisującym wymiary łóżek, gdzie od razu możesz wybrać dobre łóżko dwuosobowe.

Optymalne wymiary łóżka jednoosobowego

Mniejsze może być natomiast łóżko przeznaczone dla dziecka. W takim przypadku można spokojnie kupić niewielkie łóżko 80 x 200 lub 90 x 200, w zależności od potrzeb dziecka i dostępnego miejsca w jego pokoju. Jeżeli natomiast chodzi o pokój nastolatka, optymalnym wyborem będzie łóżko 120 x 200.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.