Menu

Jakie olej konopny działanie wykazuje w kosmetykach?

28 stycznia 2020 - Zdrowie
Jakie olej konopny działanie wykazuje w kosmetykach?

Do pewnego czasu konopie znane były szerszej opinii publicznej jedynie dzięki marichuanie – substancji zakazanej, która wywołuje działanie narkotyczne i powoduje trwałe uzależnienie. Stosunkowo od niedawna rynek polski zaczęły zdobywać produkty konopne. Jakie ma olej konopny działanie, że tak chętnie jest wykorzystywany między innymi przez wielu producentów kosmetyków naturalnych?

Olej konopny – co to właściwie takiego jest?

Najważniejsza kwestia, jaką trzeba poruszyć już na samym początku, jest taka, że olej konopny, to substancja, która w świetle przepisów polskiego prawa jest całkowicie legalna. Nie ma ona nic wspólnego z uzależniającym THC występującym w konopiach indyjskich. To właśnie ze względu na złe skojarzenia wiele osób unika produktów konopnych, nie mając nawet pojęcia, jakie olej konopny działanie ma na ludzki organizm. W tym miejscu warto bliżej przyjrzeć się temu, jak wygląda skład oleju konopnego i z czego ta substancja jest pozyskiwania.

To jakie olej konopny działanie posiada, wynika z rewelacyjnego składu

Oleje roślinne mogą być pozyskiwane z różnych składników. Powszechnie znane są, chociażby oleje słonecznikowe czy rzepakowe. Te oleje są najczęściej wykorzystywane w polskiej kuchni. Jeżeli chodzi o oleje z wyższej półki, to spotkać można na przykład olej z pestek winogron. Do tej pory jednak mało kto słyszał o olejach konopnych, choć niedługo się to zmieni, zwłaszcza jeżeli każdy przekona się o tym, jak wartościowe ma olej konopny działanie dla ludzkiego organizmu.

Jaki skład ma olej konopny?

Zdecydowaną większość składu oleju konopnego stanowią nienasycone kwasy tłuszczowe, czyli powszechnie reklamowane kwasy omega-6 oraz omega-3. Jest to niezastąpione źródło wielu witamin, minerałów i składników organicznych. Wśród życiodajnych witamin będących częścią kwasów nienasyconych wymienić warto witaminę A, witaminę E czy witaminę K. Kluczowe role dla organizmu ludzkiego odgrywają także wapń, cynk, fosfor czy magnez, które również stanowią część nienasyconych kwasów tłuszczowych. To właśnie dzięki nim, olej konopny działanie ma tak bardzo wyjątkowe i na szeroką skalę stosowany jest zarówno w produktach kosmetycznych, jak i podczas codziennego przygotowywania potraw.

Na co będzie dobry olej konopny?

Olej konopny ma niezwykle szerokie zastosowanie w różnych aspektach życia człowieka. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele funkcji może on pełnić i jak bardzo może przyczynić się zarówno do zachowania zdrowia czy do poprawy urody. Gdzie może być wykorzystywany olej konopny? Znajdzie on zastosowanie między innymi w:

Już na pierwszy rzut oka widać, że oleje pochodzenia konopnego mają szereg różnorodnych zastosowań. Warto je wykorzystywać w codziennym życiu, gdyż dzięki temu można naprawdę wiele zyskać zarówno dla własnego zdrowia, jak i dla urody.

Najwyższej jakości olejki CBD, wyprodukowane w Polsce z polskich konopi można kupić na Cannabigold.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.