Menu

Jakie ogrzewanie wybrać do domu?

15 marca 2022 - Budownictwo
Jakie ogrzewanie wybrać do domu?

Artykuł sponsorowany.

Zmiany klimatyczne, a także nieustannie zmieniające się ceny energii i paliwa rodzą oczywiste pytania dotyczące wyboru rodzaju ogrzewania do własnego mieszkania. To bardzo poważna decyzja, która może zaważyć na komforcie korzystania z domu przez wiele lat. Warto więc pochylić się nad tą kwestią oraz rozważyć wszystkie plusy i minusy.

Jakiego rodzaju paliwa używać?

Od pewnego czasu węgiel – bardzo słusznie – przestał być atrakcyjnym źródłem zasilania systemów ogrzewania. Już niemal wszystkie nowe inwestycje korzystają z alternatyw. Jedne są lepsze, a inne gorsze. Na szczególną uwagę zasługują systemy zasilane prądem elektrycznym. To jedno z najczystszych, a przy tym prostych w montażu i eksploatacji sposobów ogrzewania domu. Dlaczego? Ponieważ nie wymagają tworzenia osobnej instalacji ani przygotowania miejsca na kocioł c.o. Ogrzewanie elektryczne szczególnie dobrze sprawdza się w domach pasywnych i zeroemisyjnych.

Gdzie umieścić instalację grzewczą?

W przypadku ogrzewania elektrycznego istnieje kilka możliwości ich montażu. O ile kaloryfery muszą znajdować się u dołu ścian i pod oknami, to panele grzewcze można bez problemu umiejscowić na sufitach oraz ścianach. A jako ich uzupełnienie może posłużyć elektryczne ogrzewanie podłogowe TERMOFOL. W wielu sytuacjach jest w stanie nawet zastąpić panele ścienne. Tego typu system występuje w dwóch wersjach: jako folie bądź maty. Pierwsza z nich grzeje całą powierzchnię dzięki podczerwieni. Druga to rozwiązanie stworzone z myślą o pomieszczeniach, w których nie planuje się kłaść paneli podłogowych.

Jakie zalety ma elektryczne ogrzewanie podłogowe TERMOFOL?

Głównym atutem przemawiającym za wybraniem podłogowego ogrzewania zasilanego elektrycznością jest komfort użytkowania. Ustawienie wymaganej temperatury to kwestia paru sekund, a rozchodzące się ciepło da się odczuć niemal natychmiast. Jest to możliwe dzięki wykorzystywaniu technologii podczerwieni. Nie ogrzewa ona powietrza (jak to wygląda w przypadku tradycyjnego systemu), a znajdujące się w zasięgu przedmioty, ludzi oraz zwierzęta.

Ile można zaoszczędzić na elektrycznym ogrzewaniu podłogowym TERMOFOL w domu?

Zwyczajne maty grzewcze są dość drogie w eksploatacji. Inaczej wygląda to w przypadku naszych produktów. Elektryczne ogrzewanie podłogowe TERMOFOL zużywa o połowę mniej prądu w celu osiągnięcia takich samych efektów. Ponadto pozwala ograniczyć tzw. koszty inicjalne, czyli związane z zakupem urządzeń i ich montażem. Brak kotła i brak konieczności tworzenia oddzielnej instalacji oznacza nawet kilkanaście, a w niektórych przypadkach kilkadziesiąt tysięcy złotych więcej w kieszeni.

Czy elektryczne ogrzewanie podłogowe TERMOFOL współpracuje z fotowoltaiką?

Jeśli chodzi o użytkowanie naszego systemu, warto zwrócić uwagę na to, że doskonale współpracuje z odnawialnymi źródłami energii. Wyprodukowany przez fotowoltaikę prąd może w całości pokryć zapotrzebowane elektrycznego ogrzewania podłogowego TERMOFOL.

Właśnie z wymienionych powyżej powodów coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie. Polecamy je każdemu, kto chce się cieszyć niezawodnym i tanim komfortem cieplnym we własnym domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.