Menu

Jakie możliwości artystyczne kryje w sobie brokat dekoracyjny?

25 sierpnia 2021 - Rozrywka
Jakie możliwości artystyczne kryje w sobie brokat dekoracyjny?

Brokat dekoracyjny sypki, brokat w kleju czy w sprayu to materiały o naprawdę ogromnym potencjale kreatywnym. Znajdują zastosowanie w bardzo wielu odmianach rękodzieła – od przygotowania ozdobnych zaproszeń i kart z życzeniami, przez wykonanie dekoracji świątecznych i zdobienie ubrań, aż po bodyart. Dowiedz się, czym jest brokat i skorzystaj z gotowych pomysłów na jego zastosowanie w działaniach kreatywnych.

Brokat to drobniutki kolorowy lub jednobarwny proszek, złożony z połyskliwych drobinek, które odbijają efektownie światło. W znaczeniu technicznym brokat należy do tzw. mikroplastików, czyli cząstek tworzyw sztucznych, których średnica nie przekracza 5 mm. Specjalista z internetowego Sklepu Plastycznego 24 zwraca uwagę na konieczność zachowania zasad ostrożności przy stosowaniu brokatu: – Brokat nie jest toksyczny, lecz nie należy go dawać do zabawy małym dzieciom: może zostać połknięty, dostać się do nosa czy oczu. Najbezpieczniejszy dla maluchów jest brokat w formie masy plastycznej.

Formy brokatu: proszek, klej, spray i masa plastyczna

Brokat występuje w czterech podstawowych postaciach: proszku, kleju, sprayu i masy brokatowej. Ich zalety zależą od tego, w jakim celu chcemy je wykorzystać:

7 pomysłów na kreatywne wykorzystanie brokatu

Siedem propozycji do samodzielnego przetestowania, to zaledwie niewielki ułamek możliwości, jakie daje praca z brokatem. Przy wyborze kierowaliśmy się chęcią stworzenia jak najbardziej spektakularnych i łatwych w wykonaniu produktów i ozdób. Oto nasz Top 7 propozycji wykorzystania brokatu:

Mamy nadzieję, że zaprezentowane propozycje wykorzystanie brokatu staną się inspiracją do samodzielnych poszukiwań i eksperymentów.

Jedna myśl nt. „Jakie możliwości artystyczne kryje w sobie brokat dekoracyjny?

Patrycja44

Jak przeczytałem o ozdobach na choinkę to mi się święta przypomniały. Tak pięknie czerwony i złoty brokat wtedy wygląda 😀

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.