Menu

Jakie kwiaty dać kobiecie

13 lutego 2018 - Rozrywka
Jakie kwiaty dać kobiecie

Niestety albo może i dobrze, nadal obowiązuje jakaś niepisana nowożytnymi czasami zasada, że to raczej mężczyźni dają kobietom kwiaty. Nie odwrotnie. Jakbym się czuł obdarowany pękiem róż? Pewnie nawet nie zanotowałbym, że trzeba włożyć je do flakonu (o ile jakiś bym znalazł). Dlatego chyba bardziej wolę je dawać.

Przewodnik po kwiatach

Jak zacząłem się zgłębiać bardziej w symbolikę kwiatów to okazało się, że nie jest to takie jednoznaczne jakby się mogło wydawać. Dlatego aby uniknąć

Róże

Jak dla mnie są to kwiaty najbezpieczniejsze i najłatwiej je zdobyć. Proste jest też ich znaczenie. Czerwone to miłość, białe to niewinność, żółte zdrada, a różowe przyjaźń. Z tymi kwiatami sprawa jest prosta i oczywista.

Tulipany

Te kwiaty dostępne w naszej ojczyźnie wiosną szczególnie. Jak dla mnie są takie ładne, radosne. Osobiście je identyfikuję z wiosną. Aczkolwiek znalazłem, że czerwone oznaczają też miłość, i tak samo żółte zazdrość.

Kwiaty wiosenne

Jak hiacynty, żonkile czy inne sezonowe. Wydaje mi się, że jest to miły upominek aby podarować komuś do ozdoby mieszkania na wiosnę. Taka pamięć o kimś, dbanie o jego samopoczucie. Jednak te akurat koniecznie z doniczką.

Goździki

One będą na stale w mojej pamięci, a to z tego powodu, że zawsze na urodziny dziadka kupowaliśmy goździki w doniczce. Następnie jechaliśmy go odwiedzić. Po jakimś czasie kwiatek lądował w ogródku wśród innych.

Przewodnik po bukietach

Bukiet bukietowi nierówny, a jak to w praktyce wygląda? Proszę bardzo.

Bukiet jednorodny

Jest dokładnie taki jak wygląda. Przekaz też ma bardzo łatwy do odczytania. Jak jesteśmy w stałym związku to jest on jak najbardziej polecany. Także dla znajomej bliskiej bukiet różowych kwiatów będzie miłym, niezobowiązującym upominkiem.

Bukiety złożone

Najbardziej lubię te, chociaż ich skład wymaga trochę przemyśleń. Wybieramy kwiaty i kolory w taki sposób aby móc przekazać coś obdarowanej osobie. Wiecie, że kolor niebieski oznacza wierność? Dodanie go do bukietu z czerwonymi różami i bielą ma w sobie dużą wartość uczuciową.

Kwiat solo

Jak dla mnie musi być okazały. Wyjątkowy. Niekoniecznie duży. Jestem zdania, że w niektórych okolicznościach jest dopuszczalny. Szczególnie dla tej jedynej w chwili tylko we dwoje. Także jako upominek bez okazji.

Kwiat w doniczce

Wydawać by się mogło, że nie ma czego omawiać. Jednak zapewniam Was, że jest! Szczególnie kiedy Wasza wybranka jest zapaloną ogrodniczką z parapetami w doniczkach. Taką kobietę lepiej nie „drażnić” ściętymi kwiatami. Bezpieczniejsze będą tu okazy w doniczce, na przykład róże wielkokwiatowe.

Jeśli wydawało Wam się, że wybór kwiatów na prezent dla kobiety jest łatwy. To przepraszam za wyprowadzenie z błędu. Jednak mam nadzieję, że udało mi się w sposób przystępny to trochę rozjaśnić. Jeśli komuś przechodzi przez głowę myśl, że czekoladki są bezpieczniejsze to zawracam, większość kobiet jest obecnie na diecie.

Jedna myśl nt. „Jakie kwiaty dać kobiecie

Kuba

Nie wolę nie ryzykować i standardowo róża albo tulipan. Gorzej jak się człowiek namęczy i zrobi taki bukiet, a kobieta zacznie kręcić nosem. Ale fajny ogólnie poradnik. Warto znac takie niuanse.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.