Menu

Jaki piasek do piaskowania najlepiej wybrać?

25 sierpnia 2020 - Technologia
Jaki piasek do piaskowania najlepiej wybrać?

Piaskowanie to obecnie jedna z najpopularniejszych metod czyszczenia powierzchni. Sama nazwa zabiegu nie jest przypadkowa. W celu właściwego przeprowadzenia piaskowania niezbędne jest właściwe ścierniwo, czyli właśnie piasek. Jaki wybrać i gdzie go nabyć?

Piaskowanie jest metodą czyszczenia powierzchni. Stosuje się ją w wielu branżach. Piaskowanie szczególnie skutecznie sprawdza się do oczyszczania metali. Można powiedzieć właściwie, że żadna inna metoda, nie przynosi w tym przypadku tak spektakularnego efektu. Za pomocą właściwie przeprowadzonego zabiegu, z łatwością możemy usunąć z danych powierzchni wszelkie zabrudzania, stałe zanieczyszczenie, a nawet rdzę. Co więcej, piaskowanie wykorzystuje się również do kształtowania materiałów. Metoda szczególnie często stosowana jest przy czyszczeniu elementów motoryzacyjnych, takich jak na przykład felgi. Do piaskowania wykorzystuje się specjalne urządzenie oraz odpowiedni materiał ścierny, który aplikuje się pod bardzo wysokim ciśnieniem. Najczęściej stosuje się profesjonalny piasek do piaskowania. Jaki jego rodzaj wybrać najlepiej?

Piaskowanie — jak przebiega?

Wiele osób zastanawia się z pewnością, na czym właściwie polega zabieg piaskowania oraz w jaki sposób jest on przeprowadzany. To właściwie nic skomplikowanego. Rzecz jasna samo go wykonanie wymaga doświadczenia i wiedzy, jednak sama procedura jest dość prosta. W dużym skrócie mówiąc, proces polega na uderzaniu ścierniwem o powierzchnię metalową pod bardzo wysokim ciśnieniem. Do piaskowania wykorzystuje się różne materiały, w zależności od obrabianej powierzchni. Przeważnie jest to jednak piasek.

Po wykonaniu zabiegu piaskowania obrabiany materiał jest czysty i pozbawiony wszelkich skaz. Jego powierzchnia jest natomiast dość szorstka. Z tego też powodu bardzo często wykonuje się je przed malowaniem, ponieważ dzięki temu nakładane preparaty znacznie lepiej się utrzymują.

Piasek do piaskowania — jaki wybrać?

Jednym z najważniejszych czynników wpływających na jakość oraz efektywność zabiegu, jest to, jakie ścierniwo wybierzemy. Piasek do piaskowania powinien być przede wszystkim dobrze dopasowany do rodzaju powierzchni, typu zabrudzeń, a także rezultatu, jaki chcemy uzyskać. Przy wyborze ścierniwa, należy zwrócić szczególną uwagę na jego parametry. Warto bowiem mieć na uwadze, że piasek do piaskowania może różnić się wilgotnością, czy też granulacją. Bardzo istotną kwestią jest także rodzaj piasku. Obecnie szczególnie często wykorzystuje się ten kwarcowy, gdyż zapewnia on bardzo wysoką jakość zabiegu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.