Menu

Jaka jest górna granica ceny filmu promocyjnego? Praktycznie jej nie ma!

20 grudnia 2019 - Turystyka
Jaka jest górna granica ceny filmu promocyjnego? Praktycznie jej nie ma!

Zima zbliża się wielkimi krokami, jest to doskonała wiadomość dla wszystkich fanów sportów zimowych. Po wielu miesiącach oczekiwania na śnieg w końcu będą mieli okazję skorzystać z uroków ośrodków narciarskich i okolicznych atrakcji. Dziś przedstawimy najlepsze, naszym zdaniem, ośrodki narciarskie w Karkonoszach, zarówno po Polskiej, jak i Czeskiej stronie, które zachęcają do spędzenia urlopu i ferii zimowych całej rodziny.

Każdy narciarz i snowboardzista marzy o długich i szerokich stokach, na których szczyt dostanie się wygodną gondolą lub kanapą. Jeszcze kilka lat wstecz, były to rzeczywiście tylko marzenia – obecnie większość ośrodków narciarskich posiada szybkie kilkuosobowe kanapy lub gondole, które w ekspresowym tempie dostarczą nas na początek stoków. Gdzie więc się wybrać, aby móc osobiście się o tym przekonać?

Zaczniemy od Polskiej strony Karkonoszy, a dokładniej od Ski Arena na Szrenicy, na szczyt tej góry dostarczy nas dwuosobowy wyciąg krzesełkowy – swoje lata świetności ma już dawno za sobą, ale w dalszym ciągu spełnia swoją funkcję doskonale. Cały ośrodek może pochwalić się trasami o długości około 9 km, z czego większość w razie potrzeby jest sztucznie naśnieżana. Trasy są zróżnicowane pod kątem umiejętności adeptów sportów zimowych – zarówno początkujący, jak i zaawansowani narciarze znajdą odpowiednią trasę.

Drugi ośrodek narciarski po Polskiej stronie mieści się w Karpaczu, której górna stacja kolejki krzesełkowej mieści się na wysokości 1340 mn.p.m. i zalicza się ją do najwyżej położonych w Sudetach Zachodnich. Oprócz krzesełek do dyspozycji narciarzy pozostają wyciągi orczykowe. Większość tras jest sztucznie zaśnieżonych, gdy brakuje śniegu. Trasy mają różny stopień trudności – od niebieskich po czarne dla zaawansowanych narciarzy.

Na koniec przedstawiamy perełkę w Karkonoszach, mianowicie Ski resort Czarna Góra. To w niej znajdziecie najszybszą w tej części gór kolejkę kanapową na sam szczyt góry. Oprócz tego przygotowane zostały doskonałe trasy narciarskie i oświetlone stoki dla nocnych narciarzy.

Gdzie na narty w Czechach?

Czeskie ośrodki narciarskie uważane są za świetne miejsca do spędzania wolnego czasu z rodziną, Opinia ta wynika ze świetnie przygotowanych tras i towarzyszących atrakcjach, do których nie potrzeba sprzętu narciarskiego.

Bardzo znanym ośrodkiem jest Szpindlerowy Młyn, okoliczne trasy narciarskie mierzą aż 25 kilometrów, a doskonałe warunki śniegowe utrzymują się przez około 5 miesięcy. Dużą atrakcją dla snowboardzistów są snowparki, na których mogą ćwiczyć triki. Większość zawodów tego typu odbywa się właśnie w tej miejscowości.

Jeśli szukacie spokojnej miejscowości na zimowy odpoczynek, koniecznie sprawdźcie ośrodek narciarski Černa hořa, oprócz świetnych tras narciarskich możecie skorzystać z oferty torów saneczkarskich oraz odwiedzić atrakcję tuż obok pod nazwą ścieżka w chmurach. Czechy będą doskonałym wyborem, jeśli macie również ochotę spróbować doskonałego jedzenia – tradycyjne knedliczki z pewnością urzekną was i będziecie wracać po dokładki.

Jeśli więc jeszcze nie zaplanowaliście zimowego urlopu, to jest to ostatni dzwonek, aby zarezerwować wolne pokoje w hotelach. Wybierając ośrodki narciarskie w Karkonoszach, z pewnością nie zawiedziecie się i będziecie miło wspominać spędzony tam czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.