Menu

Jak zrobić super selfie

29 października 2018 - Lifestyle
Jak zrobić super selfie

Jak zrobić super selfie

Zrobiłeś sobie dziś już selfie? Jeszcze nie? Po przeczytaniu naszego artykułu już nigdy nie przegapisz idealnej okacji.

Moda na selfie

Dziś nie ma nic bardziej oczywistego, niż selfie. Ma je każdy, nawet papież Franciszek. Przestał szokować nas obyczaj dzielenia się wszystkim, co nas interesuje, co robimy, jak wygląda nasze życie do sieci, więc także nie szokuje nas wstawianie setek autoportretów zrobionych za pomocą własnego telefonu. Producenci prześcigają się w unowocześnianiu przednich aparatów smartfonów, a selfie sticki stały się obowiązkowym elementem wyposażenia każdego turysty.

Czym jest selfie

Wikipedia informuje nas o tym, że selfie stało się nurtem w fotografii autoportretu, najczęściej zrobione za pomocą smartfonu. Selfie obejmuje zdjęcia twarzy lub sylwetki odbitej w lustrze. Takie zdjęcia umieszcza się niemal od razu na mediach społecznościowych. Selfie dostało się na listę dziesięciu najmodniejszych słów w 2012 roku, tuż po głośnym wejściu Instagrama na rynek.

Świetne profilowe

To doskonały sposób na wyrażenie siebie i swojej postawy wobec świata. Możesz pokazać wszystko: to, jakie z ciebie niezłe ziółko, sklep w którym kupujesz kawę, swojego pupila, makijaż, kosmetyki, mieszkanie, drugą połówkę – wszystko, co definiuje cię jako indywidualną jednostkę może znaleźć się w obrębie selfie.

Wyraź siebie

Elementarną zasadą jest wyróżnianie się spośród tysięcy podobnych do siebie profili. Selfie wychodzi najciekawiej gdy nie obejmuje wyłącznie twarzy, warto pokazać również odrobinę swojego stylu. Widoczna koszulka z nadrukiem, czapka, kapelusz i piękne tło to klucz do sukcesu. Wiele można przekazać, nie wypowiadając ani słowa. Selfie stało się elementem komunikacji niewerbalnej.

Selfie nie musi być nudne

Aby zrobić idealne selfie, musimy pamiętać o kilku zasadach. Robiąc zdjęcie, powinniśmy trzymać aparat nieco powyżej wysokości oczu, ponieważ to wyszczupla twarz oraz sylwetkę. Kolejną ważną sprawą jest oświetlenie: powinno być miękkie i naturalne. Najlepsze selfie wyjdzie koło okna, w świetle zastanym. Na końcu powinniśmy dodać jakiś ciekawy, nastrojowy filtr, który podkreśli walory naszego autoportretu. I już! Zdjęcie jest gotowe do wysłania go w sieć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.