Menu

Jak zabezpieczyć przy wysyłce kurierskiej przedmioty podatne na uszkodzenia?

25 października 2021 - Usługi
Jak zabezpieczyć przy wysyłce kurierskiej przedmioty podatne na uszkodzenia?

Artykuł partnera.

Wysyłanie paczek za pośrednictwem firmy kurierskiej to najpewniejszy, a zarazem najszybszy sposób dostarczenia ich do odbiorcy. Bezpośredni odbiór paczki od nadawcy i przetransportowanie jej pod wskazany adres daje pewność, że przesyłka „po drodze” nie zostanie w żaden sposób uszkodzona. By tak się stało, trzeba jednak pamiętać o jej odpowiednim przygotowaniu. Będzie to ważne zwłaszcza w przypadku przedmiotów podatnych na zniszczenia.

W jaki sposób powinno się pakować przedmioty, które łatwo mogą zostać uszkodzone?

Sposób przygotowania paczki ma decydujące znaczenie, jeśli chodzi o możliwość uniknięcia zniszczeń. W przypadku przedmiotów o mniejszych rozmiarach i wadze nieprzekraczającej 30 kg najlepszą opcją będzie skorzystanie z solidnego tekturowego pudła. Znakomicie sprawdzają się tu opakowania z wielowarstwowej tektury falistej. Absolutne minimum jest pudło trójwarstwowe, a więc takie, w którym warstwa sfalowanej amortyzującej przekładki jest umieszczona między dwoma arkuszami litego kartonu. Przy rzeczach wrażliwych można zdecydować się na pudło grubsze – nie zwiększy to znacząco wagi, a pozwoli na świetne zabezpieczenie przed zgnieceniem. Firma kurierska Eupaco zaleca też użycie odpowiedniego wypełniacza, który wyeliminuje ryzyko przemieszczania się pakowanego przedmiotu wewnątrz pudła. Dobrym wyborem będą zarówno wszelkiego rodzaju worki z powietrzem, jak i folia bąbelkowa czy specjalny nacinany karton. Nie można też zapomnieć o zaklejeniu pudła taśmą pakową wzdłuż wszystkich krawędzi.

Jak pakować przesyłki paletowe?

Przedmioty, których waga przekracza 30 kg, jednak nie jest większa niż 700 kg, należy nadawać jako przesyłki paletowe. Powinny one być ulokowane na palecie tak, by ich środek ciężkości znajdował się na środku palety. Najlepiej, jeśli będzie on też możliwie blisko dolnej części przesyłki, ponieważ zagwarantuje to jej stabilność. Równie ważne będzie dobre unieruchomienie pakowanej rzeczy. Najprostsze będzie użycie taśm do bandowania. Należy pamiętać o podłożeniu pod nie odpowiednich kątowników zabezpieczających. Dla ochrony rogów należy użyć specjalnych kątowników tekturowych i naroży. Górną część przesyłki warto przykryć grubą tekturą. Do osłonienia ładunku przed warunkami zewnętrznymi należy zastosować folię termokurczliwą albo folię stretch.

Firmą, która specjalizuje się w wysyłce przesyłek w pudłach lub na paletach jest Eupaco. Zajmuje się ona obsługą transportu międzynarodowego, zwłaszcza krajów bałtyckich – Litwy, Łotwy i Estonii, a także Federacji Rosyjskiej, Ukrainy oraz Białorusi.

Jedna myśl nt. „Jak zabezpieczyć przy wysyłce kurierskiej przedmioty podatne na uszkodzenia?

Malwina Okruch

Zabezpieczenie przesyłki to podstawa. Kurierzy czasami są nieuważni. Zdarzyło mi się nie raz dostać zniszczona przesyłkę.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.