Menu

Jak wygląda praca brukarza?

17 lutego 2020 - Biznes, Budownictwo, Usługi
Jak wygląda praca brukarza?

Układanie kostki to ciężka praca. Wymaga wysiłku oraz wiele doświadczenia. Nie każdy może jej zaznać, a sporo osób zastanawia się, jak wyglądają zadania kogoś pracującego w takim fachy. Zatem jak pracuje brukarz?

Warunki naturalne

Brukarz pracuje na wolnym powietrzu, cała jego praca dzieje się dokładnie w miejscu budowy. W związku z tym jest ona zależna od warunków naturalnych. Kiedy mamy do czynienia ze sporą wilgotnością gruntu czy powietrza praca nie należy do najprostszych. Podczas lata brukarz musi mierzyć się z upałami, a w czasie zimy z mrozami. To nic przyjemnego.

W zespole czy samotnie?

Brukarz pracuje zespołowo. Robotnicy tworzą swoistego rodzaju brygady i pracują razem. Dlatego umiejętność współpracy oraz słuchania swojego przełożonego jest niezwykle ważna. Brukarz raczej nie będzie miał okazji skontaktowania się z osobami trzecimi. Kiedy mamy do czynienia ze sporymi robotami drogowymi współpraca jest znacznie bardziej obszerna. Pracownicy muszą współdziałać z operatorami maszyn drogowych czy asfalciarzami, dlatego niestety istnieje duża szansa konfliktów międzyludzkich.

Organizacja pracy

Praca brukarza trwała stałe 8 godzin dziennie i odbywa się w dzień. Praca w niedziele i święta jest bardzo rzadko spotykane. Ze względu na różne warunki naturalne, w Polsce brukarz pracuje tylko w czasie sezonu, który trwa od marca do listopada. Jednak, kiedy tylko pogoda jest dobra, praca może trwać cały rok. Taka sytuacja jest popularna, kiedy chodzi o naprawy chodników czy nawierzchni drogowych. Zadania, jakie musi wykonywać brukarz, są zrutynizowana oraz przydzielane mu przez przełożonego. Niestety bardzo często praca wiąże się z dalszymi wyjazdami.

Praca a wiek

Brukarze nie mają wielkich możliwości awansu, doświadczony pracownik może stać się brygadzistą. Dostęp na bardziej zaawansowane stanowiska mają jedynie osoby posiadające średnie lub wyższe wykształcenie. Jednak każdy brukarz może założyć własną firmę budowlaną. Obecnie takie działanie staje się coraz bardziej popularne. Praca brukarza może podjąć prawie każdy. Jedynie przeciwwskazania, jakie mogą temu przeszkodzić to zdrowotne.

Weranto – profesjonalne usługi brukarskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.