Menu

Jak wybrać miejsce na organizację imprezy integracyjnej?

29 lipca 2022 - Rozrywka
Jak wybrać miejsce na organizację imprezy integracyjnej?

Imprezy firmowe to specyficzne wydarzenia rządzące się swoimi prawami. Ich głównym celem jest integracja zespołu współpracujących ze sobą na co dzień ludzi, gdyż lepsze relacje między współpracownikami podnoszą efektywność i wydajność pracy całego zespołu. Aby można było osiągnąć ów cel, impreza integracyjna powinna być dobrze przemyślana, zaplanowana i zorganizowana w odpowiednim miejscu, które będzie sprzyjało relaksowi oraz zacieśnianiu relacji między pracownikami danej firmy.

Gdzie i kiedy powinna się odbywać impreza integracyjna?

Organizując imprezę firmową, powinno się przede wszystkim z odpowiednim wyprzedzeniem określić jej dokładny termin i powiadomić o nim wszystkich pracowników. Nie planujcie jej w okresie wakacyjnym czy podczas ferii zimowych, gdyż wówczas większość pracowników bierze urlopy. Dokładne określenie terminu i unikanie sezonu urlopowego wpłynie na wyższą frekwencję na tym wydarzeniu.  Niezwykle istotną sprawą jest również wybór miejsca, w którym zostanie ona zorganizowana. Na szczęście coraz mniej pracodawców decyduje się na urządzanie tego typu spotkań w biurze, gdyż jest to przestrzeń kojarząca się wszystkim z pracą. Coraz częściej imprezy firmowe organizowane są w miejscach, które sprzyjają odpoczynkowi i pozwalają oderwać myśli od codziennych obowiązków służbowych.

Doskonałym miejscem na organizację takiego wydarzenia jest restauracja ciesząca się dobrą opinią. To neutralny grunt, dzięki czemu pracownicy z łatwością oderwą się od pełnionych przez siebie na co dzień ról służbowych i odsłonią swoje prywatne oblicze. W takim miejscu panuje swobodna atmosfera, więc przyjemnie będzie się rozmawiać i poznawać od innej strony.

Jaka powinna być restauracja, w której chcesz urządzić imprezę firmową?

Taka restauracja powinna przede wszystkim dysponować przestronnymi salami urządzonymi estetycznie, elegancko i nowocześnie. Odpowiedni wystrój wnętrz pomaga się odprężyć, gdyż zmysły uczestników nie są bombardowane nadmierną ilością bodźców wzrokowych. Aranżacja musi być schludna i wyważona, aby mogła stać się idealnym tłem dla spotkania ze współpracownikami.

Ważne jest także, aby restauracja serwowała doskonałe dania, które rozpieszczą podniebienia uczestników imprezy, gdyż, jak powszechnie wiadomo, nic nie wpływa tak dobrze na wzmocnienie wzajemnych relacji, niż dobra kuchnia i wspólne biesiadowanie przy suto zastawionych stołach. Przy pysznym jedzeniu, jakie serwuje m.in. restauracja Zajazdu Leon w Aleksandrii w woj. Łódzkim, okraszonym dobrym winem lub innymi napojami łatwiej nawiązuje się kontakt i chętniej rozmawia z innymi ludźmi. Wspólne spożywanie wybornych potraw łączy i jest okazją do lepszego poznania się.

Co jeszcze wpływa pozytywnie na integrację pracowników?

Impreza firmowa to nie tylko wspólne siedzenie przy stołach i delektowanie się smacznymi daniami. Planując takie wydarzenie, warto zdecydować się na jakiś motyw przewodni, do którego dopasowane będzie całe przyjęcie. Można urządzić bankiet albo bal, podczas którego odpowiednia muzyka będzie zachęcać uczestników do wspólnego tańca. Dobrym pomysłem może być także impreza tematyczna, dzięki której atmosfera na spotkaniu będzie radosna i swobodna.

Doskonałą koncepcją jest zaplanowanie gier drużynowych, które zmuszą współpracowników do lepszego poznania się i podjęcia zdrowej rywalizacji. Mogą być to zarówno gry sportowe (np.: piłka nożna, przeciąganie liny czy turniej ping-ponga), jak i gry terenowe (np. poszukiwanie skarbu, do którego można dotrzeć przez rozwiązywanie łamigłówek i różnych zadań). Jakikolwiek format przybierze impreza firmowa, powinna być ona wydarzeniem, które skłoni i zachęci pracowników do wspólnego działania oraz rozmowy o sprawach niezwiązanych z ich codziennymi obowiązkami służbowymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.