Menu

Jak wybrać fotelik ISOfix do 36 kg?

25 sierpnia 2021 - Dzieci i młodzież
Jak wybrać fotelik ISOfix do 36 kg?

Foteliki samochodowe są bardzo ważne do momentu osiągnięcia przez dziecko 150 cm wzrostu. Warto bowiem wiedzieć, że pasy bezpieczeństwa w samochodzie są zaprojektowane z myślą o wyższych osobach, tymczasem dla malucha mogą stanowić dodatkowe zagrożenie w czasie wypadku. Jeśli chcesz zapewnić bezpieczeństwo podróży całej rodzinie, koniecznie wybierz fotelik samochodowy ISOfix od sprawdzonej firmy. Podpowiadamy, co ma znaczenie, gdy przeglądasz modele dostępne obecnie na rynku.

Najlepszy fotelik ISOfix jest przeznaczony dla dzieci ważących maksymalnie 36 kg. Najczęściej więc można stosować go do ukończenia 12. roku życia, kiedy dziecko osiąga odpowiedni wzrost do bezpiecznego korzystania z pasów. Jeśli jesteś rodzicem 4-letniego przedszkolaka i przed tobą stoi wybór kolejnego modelu fotelika samochodowego, nasze wskazówki są dla ciebie. W naszym artykule prezentujemy wysokiej klasy model z oferty doświadczonej marki BeSafe – zobacz, czym wyróżnia się na tle innych.

Foteliki samochodowe

Fotelik samochodowy ISOfix BeSafe – co go wyróżnia?

Najważniejszym parametrem podczas wybierania fotelika samochodowego dla starszego dziecka z całą pewnością pozostaje bezpieczeństwo. Właśnie dlatego należy zwrócić uwagę, na jakie rozwiązania zdecydował się producent i w jaki sposób wybrany model chroni twojego maluszka w czasie stłuczki. Co oferuje nowoczesny fotelik ISOfix od BeSafe?

Przede wszystkim w najnowszym foteliku od skandynawskiej marki BeSafe znajdziesz ochronę boczną SIP+. To rozwiązanie znajdujące się na zewnętrznej obudowie, które pochłania część sił w trakcie zderzenia bocznego, nim ta zdąży dotrzeć do dziecka. To niezwykle istotne, bo właśnie taka kolizja może być najgroźniejsza w skutkach.

Dziewczynka siedzi w foteliku samochodowym

Co jeszcze wyróżnia opisywany fotelik samochodowy ISOfix? Bardzo istotne jest to, że umożliwia prawidłowe przeprowadzenie pasa biodrowego. Nie tylko został pozbawiony podłokietników, ale także wyposażony w specjalne prowadnice inspirowane adapterem dla kobiet w ciąży. To bardzo ważne, by chronić szczególnie narażoną na uszkodzenia jamę brzuszną. Fotelik ISOfix posiada również prowadnice ramienne i specjalny magnes fidlock, dzięki czemu rodzice mogą bardzo precyzyjnie dopasować i zapiąć dziecku pasy bezpieczeństwa.

Warto podkreślić, że nowoczesny fotelik ISOfix od marki BeSafe zapewnia także komfort podróżowania. Jest jednocześnie bezpieczny i komfortowy, bo chociaż wzrost dziecka wyraźnie się w tym okresie zmienia, model pozwala na bardzo dokładne dopasowanie. Producent zadbał o to, by przez 8 lat użytkowania można było precyzyjnie dostosować wysokość zagłówka i pasów. Rodzice doceniają go ze względu na pokrętło do regulacji znajdujące się po zewnętrznej stronie obudowy, by można było dokonać zmian już w momencie, gdy dziecko wygodnie siedzi. To większy komfort i jeszcze większe bezpieczeństwo.

Producent uwzględnił również bardzo istotną potrzebę podróżujących maluszków – zapewnił komfortowe warunki do przyjemnych drzemek. Fotelik ISOfix daje możliwość regulacji oparcia, a specjalnie zaprojektowany zagłówek w kształcie litery V sprawia, że głowa jest odpowiednio stabilizowana. Warto zauważyć, że jednocześnie w czasie drogi umożliwia on swobodne podziwianie widoków za oknem.

Szare foteliki samochodowe

Foteliki z bazą ISOfix – bezpieczeństwo całej rodziny

W czasie podróżowania z dzieckiem najbardziej istotne są bezpieczeństwo i komfort. Właśnie pod tym kątem należy oceniać dostępne w sklepach specjalistycznych modele. Rekomendujemy natomiast wybierane wyłącznie tych, w których producenci postawili na zaawansowane technologie podnoszące ich wytrzymałość w testach zderzeniowych. Nie da się ukryć, że to właśnie foteliki z bazą ISOfix przechodzą je najlepiej.

Jedna myśl nt. „Jak wybrać fotelik ISOfix do 36 kg?

Natii Tomaszek

Przy wyborze fotelika dla dziecka ten artykuł jest bardzo pomocny 🙂

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.