Menu

Jak wybrać body dla wcześniaka?

20 września 2021 - Dzieci i młodzież
Jak wybrać body dla wcześniaka?

Zorganizowanie wyprawki dla swojego malucha jest niemałym wyzwaniem – szczególnie wtedy, kiedy nie robiło się tego nigdy wcześniej. Jednym z zadań, które czekają świeżo upieczonych rodziców, jest wybranie body dla swojej pociechy. W dzisiejszym artykule służymy radą dla tych mamusi i tatusiów, którzy poszukują body dla wcześniaka. Sprawdźcie, jakie body będę odpowiednie dla Waszego maleństwa.

Czym różnią się body dla wcześniaka od body dla maluszków urodzonych w terminie?

Skompletowanie wyprawki dla maluszka wymaga dużego zaangażowania. Na rynku jest wiele ubranek dziecięcych, ale nie wszystkie są wykonane z najwyższej jakości materiałów i są wygodne dla noworodków. Wszyscy rodzice powinni pamiętać o tym, że zapewnienie dziecku komfortu jest absolutną koniecznością. Wygląd ubranek jest ważny, ale stanowi sprawę drugorzędną.

Szczególnie dla rodziców wcześniaków wybór odpowiednich ubranek, a w tym body dziecięcych jest prawdziwym wyzwaniem. Wynika to przede wszystkim z tego, że dzieci urodzone przedwcześnie, czyli na długo przed spodziewanym terminem porodu (tj. przed 37 tygodniem ciąży) ważą zazwyczaj dużo mniej niż maluszki urodzone w terminie.

Niestety zwykłe body, czyli takie o standardowych wymiarach nie sprawdzą się w przypadku wcześniaka. Body dla maleństw urodzonych przed terminem szyte są w bardzo małych rozmiarach, najczęściej od 32 cm do 50 cm, przy czym typowe body na noworodka mają rozmiar 56 cm. Takie body dla wcześniaków można kupić na przykład w sklepie z ciuszkami dla dzieci Bobo Dream.

Body dla wcześniaka – rozpinane kopertowo, przez środek czy w kroczku?

Podczas wyboru body dla wcześniaka bardzo ważne jest zwracanie uwagi na materiał, z którego został uszyty wybrany ciuszek, ale nie tylko to jest istotne. Rodzice maluszków, które przyszły na świat dużo wcześniej, niż się wszyscy spodziewali, powinni wybrać body z wygodnym systemem zapinania i rozpinania.

Wcześniaki bardzo często zostają dłużej w szpitalu niż dzieci urodzone w terminie, dlatego dobrze, gdyby ich body mogły być zapinane i rozpinane w bardzo szybkim tempie. Zresztą, wygodnie ściągnięcie body z maluszka pozwala zwiększyć komfort rodziców i dziecka także wtedy, kiedy będą już w swoim domu.

Dlatego wielu rodziców wcześniaków decyduje się na zakup body z rozpięciem kopertowym. Takie body są zakładane na zakładkę, przypominają więc trochę kimono. Dobrą alternatywą są body rozpinane przez środek – także dzięki nim nie trzeba ściągać ubranka przed główkę maleństwa. Body rozpinane w kroczku są polecane nieco starszym dzieciom.

Jedna myśl nt. „Jak wybrać body dla wcześniaka?

Jowita41

Mój syn jest wcześniakiem i po urodzeniu nie miałam pojęcia, że musi mieć inne body niż dziecko, które urodziło się w terminie. Dopiero pielęgniarka mi o tym powiedziała.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.