Menu

Jak usuwać bakterie z ekranów dotykowych?

19 października 2021 - Zdrowie
Jak usuwać bakterie z ekranów dotykowych?

Czy wiesz, że na Twoim telefonie komórkowym, tablecie czy ipadzie każdego dnia gromadzi się ogromna liczba bakterii? Klikając palcem w ekran dotykowy, możesz wykonać wiele przydatnych czynności, na przykład zadzwonić do kogoś, ale w tym samym momencie przenosisz na niego bakterie. W dzisiejszym artykule podpowiemy Ci, jak możesz pozbyć się tych niebezpiecznych mikroorganizmów na przykład ze swojego telefonu.

Czym czyścić ekrany dotykowe, by pozbyć się z nich bakterii?

Czyszczenie ekranu dotykowego jest niestety dosyć problematyczne – o czym doskonale wiedzą firmy poszukujące rozwiązania tego powszechnego kłopotu, na przykład producent ekologicznych preparatów Aquafor. Chcąc pozbyć się zalegających na nim bakterii, w bardzo łatwy sposób można go uszkodzić. By tego uniknąć, należy wiedzieć, jak i czym należy czyścić urządzenia, które są wyposażone właśnie w ekrany dotykowe. Mowa o telefonach komórkowych, tabletach, ipadach, automatach biletowych, terminalach oraz wszystkich innych urządzeniach tego typu.

Jeśli chcesz dokładnie usunąć wszelkie zabrudzenia i bakterie ze swojego telefonu komórkowego lub innego urządzenia elektronicznego wyposażonego w ekran dotykowy, pamiętaj, by robić to bardzo delikatnie – po to, by nie uszkodzić sprzętu. Nie możesz używać silnych środków ani materiałów do wycierania powierzchni, które są szorstkie (np. chusteczek higienicznych). Idealnie sprawdzi się ściereczka z mikrofibry i specjalny spray do czyszczenia elektroniki.

Antybakteryjny płyn do tabletów, smartfonów oraz innej elektroniki ma tak skomponowaną formułę, by czyszczenie nim ekranów dotykowych było w pełni bezpieczne. Taki środek usuwa nie tylko widoczny brud, na przykład w postaci kurzu, tłustych smug czy śladów po dłoniach, ale i wszelkie drobnoustroje. Spray do czyszczenia elektroniki nie rysuje przemywanej nim powierzchni. Dodatkowo tworzy specjalną powłokę, której zadaniem jest zabezpieczanie ekranu dotykowego przed osiadaniem na nim kurzu, a nawet gromadzeniem się bakterii.

Gdzie kupić środki do czyszczenia elektroniki?

Preparaty do czyszczenia elektroniki oferuje między innymi wspomniane wcześniej przedsiębiorstwo Aquafor specjalizujące się w produkcji i sprzedaży ekologicznych środków czystości. Co ważne, akurat ten sprzedawca ma w swojej szerokiej ofercie także nowoczesne płyny antybakteryjne służące czyszczeniu wszelkich powierzchni, na przykład blatu kuchennego, stołu czy klamek. Sprawdź, co jeszcze możesz znaleźć w sklepie Aquafor.

Jedna myśl nt. „Jak usuwać bakterie z ekranów dotykowych?

Franko8

Bardzo mocno zwracam uwage na higiene telefonu. Używam do czyszczenia spreju, super sie sprawdza 🙂

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.