Menu

Jak stworzyć oryginalne opakowanie prezentu?

22 listopada 2021 - Lifestyle
Jak stworzyć oryginalne opakowanie prezentu?

Artykuł partnera.

Niektóre osoby nie zwracają uwagi na opakowanie prezentów. To błąd. Oryginalnie i estetycznie zapakowany prezent sprawia, że jego rozpakowywanie jest jeszcze bardziej ekscytujące. Do prostego opakowania z szarego papieru pakowego warto dodać prosty element, np. kolorową tasiemkę, symbole, naklejki. Jak stworzyć ciekawe i piękne opakowanie prezentu?

Opakowanie prezentu dziecięcego

Opakowanie podarunku dla dziecka powinno być kolorowe i pięknie ozdobione. Można użyć ciekawego papieru pakowego, jednak to tradycyjne rozwiązanie. Oryginalną opcją jest doklejenie do zwykłego, białego papieru kilka kredek lub flamastrów (dziecko będzie musiało pokolorować opakowanie przed otwarciem prezentu, co sprawi, że rozpakowywanie będzie ekscytujące). Białą powierzchnię można też ozdobić samodzielnie, malując ją kredkami, farbami czy pastelami. Dorośli mogą narysować postacie, zwierzęta czy symbole przyporządkowane do każdego domownika. Zadaniem wszystkich będzie odgadnięcie, który prezent jest dla kogo.

Drewniane pojemniki

Prezenty można ulokować w drewnianych opakowaniach na prezent. Osoby kreatywne mogą je ozdobić za pomocą techniki decoupage, dzięki której uzyskają niepowtarzalny efekt. Co ciekawe, takie opakowanie można potem zachować, przeznaczając je jako szkatułkę czy pudełko na kredki i flamastry.

Drewniane pojemniki są wykonane solidnie. Przechowają nawet delikatne przedmioty, np. trunki alkoholowe. Można je dodatkowo ozdobić okolicznościową sentencją lub krótkimi życzeniami, wygrawerowanymi na wieku pudełka. Ostrożne osoby mogą dodatkowo zakupić wełnę drzewną, za pomocą której zabezpieczą opakowania.

Wszelkie drewniane opakowania prezentowe można zakupić w internetowym sklepie DECOUPAGE. Wszystkie produkty z asortymentu są odporne na wilgoć i skrajne temperatury. Dodatkowo zabezpiecza się je impregnatem, chroniącym przed promieniami UV. Dzięki odpowiednim zabezpieczeniom pudełka nie blakną i nie tracą wyrazistych barw.

Materiały wielokrotnego użytku

Najczęstszym pomysłem na opakowanie prezentu jest obklejenie go kolorowym papierem pakowym lub przechowywanie w torebce prezentowej. Gdy liczy się czas, można wykorzystać elementy, które już znajdują się w domu. Wystarczy udać się do piwnicy, szafki kuchennej. Pudełka na buty stworzą piękne pudełko na prezent. Można też użyć skrawków tkanin lub resztek tapet (stworzy się wtedy ciekawą, oryginalną i kreatywną kompozycję). Sentymentalne osoby mogą wydrukować zdjęcia i obkleić nimi pudełka na prezent. Takie opakowanie będzie piękną pamiątką dla obdarowanego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.