Menu

Jak przygotować pokój dla dziecka?

24 listopada 2020 - Wnętrza
Jak przygotować pokój dla dziecka?

Aranżacja pokoju dziecięcego to piękna chwila w życiu każdego rodzica. Z radością wybieramy meble, dywany i zabawki, kolory ścian oraz tapet, które pobudzą rozwój i kreatywność naszej pociechy. Nie można jednak zapominać o funkcjonalnych elementach aranżacji, takich jak drzwi do pokoju. O czym warto pamiętać, wybierając drzwi do pokoju dla dziecka?

Bezpieczne drzwi do pokoju – jakie wybrać?

Drzwi do pokoju są niemal tak samo ważne, jak wygodne łóżko czy funkcjonalna przestrzeń do nauki i zabawy. Wewnętrzne drzwi do pokoju dziecka powinny nie tylko estetycznie komponować się z resztą wystroju, ale i być bezpieczne dla malucha. Na jakie elementy warto zwrócić uwagę?

Wybierając drzwi do pokoju, szukajmy modeli wykonanych z solidnych i wytrzymałych materiałów. Niezwykle istotne są elementy, takie jak klamka czy zamek. Unikajmy uchwytów z ostrymi krawędziami, które mogłyby spowodować obrażenia, jeśli dziecko wpadnie na nie podczas zabawy. Drzwi do pokoju dziecka powinny też być wyposażone w zabezpieczenia uniemożliwiające ich całkowite zamknięcie, co uchroni malucha przed przytrząśnięciem palców.

Drzwi do pokoju dziecka – przeszkolone czy nie?

Jedną z zalet przeszklonych drzwi do pokoju jest to, że doświetlają wnętrze i dodają mu wizualnej lekkości. Co więcej, szyba w drzwiach pozytywnie wpływa na poczucie bezpieczeństwa u malucha, który zasypiając, widzi światło palące się w głębi domu i sylwetki poruszających się po nim rodziców. A jednak, drzwi z szybą stwarzają ryzyko wypadku. Czy to znaczy, że lepiej z nich zrezygnować?

Na szczęście nie jest to koniecznie. Na rynku dostępne są modele drzwi do pokoju z bezpiecznym szkłem hartowanym. Taka szyba niełatwo się tłucze, a jeśli już do tego dojdzie, tafla rozpada się na kawałki o obłych, nieostrych krawędziach.

Jaki wybrać kolor drzwi do pokoju dziecka?

Drzwi do pokoju dziecka powinny pasować nie tylko do aranżacji królestwa naszego malucha, ale również do wystroju przedpokoju i reszty mieszkania. Dlatego najlepiej postawić na model w neutralnym, stonowanym kolorze, najlepiej biały, szary lub odcień jasnego drewna. Takie drzwi będą pasować zarówno do pokoju młodego piłkarza, jak i początkującej astronautki czy małej księżniczki.

Pamiętajmy też, że drzwi do pokoju to inwestycja na lata. Pokój będzie przeobrażał się wraz z wiekiem dziecka oraz jego zmieniającymi się jak w kalejdoskopie gustami i zainteresowaniami. Wybierając klasyczny model drzwi, nie będziemy musieli wymieniać ich z każdą kolejną metamorfozą.

Drzwi do pokoju dziecka – cena

Ceny drzwi wewnętrznych do pokoju oscylują w granicach 300-800 zł. Miejmy jednak na uwadze, że wybierając drzwi do pokoju dziecka, nie zawsze warto kierować się ceną. Drzwi muszą zapewniać maluchowi bezpieczeństwo i komfort, być odporne na uszkodzenia, funkcjonalne i łatwe w czyszczeniu. Pamiętajmy, że tanie drzwi do pokoju często wykonane są z materiałów mniej wytrzymałych, stwarzających zagrożenie szyb niehartowanych, a nawet oklein i lakierów wywołujących reakcje alergiczne.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.