Menu

Jak przewozić w trakcie przeprowadzki przedmioty kruche i łamliwe?

20 grudnia 2021 - Usługi
Jak przewozić w trakcie przeprowadzki przedmioty kruche i łamliwe?

Artykuł partnera.

Przeprowadzka mieszkania ze względów logistycznych i nie tylko, jest stresującym momentem w życiu. Zdecydowanie najbardziej czasochłonnym etapem jest pakowanie całego dobytku. Zadania nie ułatwiają delikatne i kruche przedmioty oraz meble, które mogą łatwo ulec zniszczeniu. Podpowiadamy, jak je dobrze zapakować i przewieźć do nowego miejsca zamieszkania.

Jak pakować przedmioty wrażliwe na uszkodzenia?

Talerze, kubki, wazony, dzieła sztuki, ozdoby czy pamiątki rodzinne. Te i inne przedmioty zdecydowanie możemy nazwać kruchymi i wrażliwymi na uszkodzenia w czasie przeprowadzki. Kluczem do tego, aby nie uległy zniszczeniu, jest oczywiście właściwe pakowanie. Owiń każdy przedmiot ręcznikiem papierowym lub folią bąbelkową. Ważne jest również to, w jaki karton lub pudełko je spakujesz. Karton powinien być solidny, wykonany z mocnej tektury. Zadbaj również o to, żeby w kartonie nie było luzów. Do wypełnienia pustych przestrzeni możesz wykorzystać folię bąbelkową, styropian, zwiniętą folię, poduszki nadmuchane powietrzem lub inny rodzaj wypełniaczy, który wykorzystuje się do przesyłek.

Jak zabezpieczyć wielkogabarytowe, wrażliwe przedmioty?

Być może dysponujesz jakimiś przedmiotami, które są delikatne i podatne na uszkodzenia, ale nie zmieszczą się do kartonów. Może to być przeszklona szafa, stolik, instrument lub większe dzieło sztuki np. obraz. Tak, jak w przypadku małych przedmiotów, owiń cały mebel. Użyj do tego folii bąbelkowej, koca lub innego materiału. Tak przygotowane rzeczy są bezpieczne na uszkodzenia mechaniczne, zarysowania itp. W dużych miastach  takich jak Gdańsk, przewóz dużych przedmiotów będzie dodatkowym ułatwieniem, ponieważ gwarantuje najbezpieczniejszy transport. Pamiętaj, żeby oznaczyć delikatne przedmioty, aby osoby, które je przenoszą, jeszcze bardziej na nie uważały.

Transport rzeczy łatwych do uszkodzenia podczas przeprowadzki

Kruche przedmioty podczas przeprowadzki mogą ulec zniszczeniu przy pakowaniu, ale również przy transporcie. Aby mieć pewność, że Twój dobytek jest bezpieczny i dobrze transportowany warto skorzystać z usług firmy przeprowadzkowej takiej jak Yellow Transport z Trójmiasta. Takie firmy dysponują wiedzą, doświadczeniem, a także odpowiednią flotą. Dzięki temu wszystko przebiega szybko, sprawnie i żadne przedmioty nie ulegną zniszczeniu. Specjalnie przygotowany samochodów pomieści nawet wielkogabarytowe, łatwe do uszkodzenia meble. Warto również wiedzieć że w trakcie transportu dobytku przez firmę, Twoje rzeczy są ubezpieczone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.