Menu

Jak przeprowadzić szybki i skuteczny remont dachu?

24 lipca 2018 - Budownictwo
Jak przeprowadzić szybki i skuteczny remont dachu?

Przeciekający dach, szczególnie w okresie jesienno – zimowym, to prawdziwa zmora domowników. Jeśli dodatkowo brakuje też odpowiednich środków finansowych na wykonanie prac remontowych, a zima za pasem, warto wiedzieć co można zdziałać, by skuteczny remont dachu stał się rzeczywistością. Warto więc poznać bliżej tajniki technologii nylonowej.

Jak zabezpieczyć przecieki?

Przeciekający dach to nie zawsze jedynie domena dość starych i nieszczególnie dokładnie położonych, niegdysiejszych pokryć dachowych. Dziś bowiem wszelkie niedociągnięcia w obróbce świetlików, kominków, włazów dachowych, wpustów czy instalacji wentylacyjnych, mogą być punktem „zapalnym” do pojawienia się nieszczelności. Jest jednak na nie dobry, sprawdzony i niekoniecznie drogi sposób. To zastosowanie specjalistycznego, polimerowego materiału izolacyjnego.

Zalety nylonu dekarskiego

Polimerowy materiał izolacyjny, jak inaczej określany jest nylon dekarski, pozwala na szybkie i bezproblemowe stworzenie wyjątkowo trwałej i maksymalnie szczelnej powłoki na dachu. Wystarczy odczekać aż solidnie wyschnie, by stworzył bardzo zwartą i elastyczną powłokę, przypominającą nieco materiał wykorzystywany na kalosze.

Co na uszkodzenia mechaniczne?

Problemy ze szczelnością dachów często biorą się z wystąpienia różnorodnych uszkodzeń mechanicznych. Nawet regularne wizyty kominiarza czy odśnieżanie dachu, powodować będzie stałe jego niszczenie. Co w takim razie zrobić, by skuteczny remont dachu stał się rzeczywistością, a nie pochłonął przy tym znacznych pokładów sił ani też finansów? Doświadczeni dekarze radzą, by na istniejącą już warstwę nylonu dekarskiego ułożyć jeszcze jedną jej porcję. Dzięki temu dach zyska nie tylko dodatkową szczelność, ale poprawi się także jego ogólny wygląd. Czy o tym właśnie nie marzy większość inwestorów?

Jak widać więc – skuteczny remont dachu to umiejętność skorzystania z nowych technologii i rozwiązań im dedykowanych. Zastosowanie nylonu dekarskiego może przyjmować rozmaite oblicza – warto wykorzystać tylko te najlepsze – maksymalnie trwałe i szczelne. Na długie lata dachu w dobrej kondycji.

Artykuł powstał przy wsparciu Proof-Tech.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.