Menu

Jak pielęgnować drewniane meble?

15 listopada 2021 - Wnętrza
Jak pielęgnować drewniane meble?

Meble wykonane z drewna to kwintesencja klasy, ponadczasowej elegancji i trwałości na lata. By jednak idealnie się prezentowały przez długi czas, trzeba o nie dbać. W tym celu warto zastosować odpowiednie środki czystości, które nie zaszkodzą, a pomogą powierzchniom wykonanym z tego szlachetnego surowca. Jakie konkretnie produkty warto zastosować? I gdzie można je zamawiać?

Preparaty w sprayu

Bardzo wygodną formą środka czyszczącego do drewna jest preparat w sprayu. Ułatwia on codzienne porządki, łatwo się go przechowuje, nie trzeba go rozcieńczać ani używać dodatkowych sprzętów.

Przykładem takiego produktu jest preparat do gruntownego czyszczenia Snekkar. Jest on przeznaczony do codziennej pielęgnacji niewielkich, zabezpieczonych (lakierowanych, olejowanych) i surowych powierzchni drewnianych. Jego mocną stroną jest między innymi uniwersalność. To środek, który sprawdza się zarówno do czyszczenia podłóg drewnianych, jak i do drzwi oraz mebli.

Szybko i skutecznie usuwa wszelkie zabrudzenia. Wystarczy nanieść na powierzchnię za pomocą dozownika aerozolu i przetrzeć oczyszczoną powierzchnię mebli. Cięższe zabrudzenia można dodatkowo wyszorować szczotką, a brud zebrać szmatką z powierzchni. Gotowe!

Koncentraty do rozcieńczenia

Bardziej zaawansowanym rozwiązaniem, polecanym raczej do zastosowań profesjonalnych niż domowych, jest koncentrat czyszczący do drewna. Niezastąpiony w miejscach, gdzie znajduje się wiele drewnianych mebli wymagających regularnego czyszczenia.

Do tej kategorii należy delikatny w działaniu środek do czyszczenia i pielęgnacji Pramol CM-2000. Bardzo uniwersalny, o szerokim zastosowaniu. Idealny do wszystkich powierzchni z lakierowanego drewna oraz do powłok syntetycznych. Co ciekawe, może być również stosowany do pielęgnacji plastikowych elementów samochodowych.

Doskonale radzi sobie z kurzem, pozostawiając po użyciu delikatny połysk i przyjemny zapach.

Gdzie kupować profesjonalne środki do czyszczenia mebli drewnianych?

Na rynku dostępnych jest dziś sporo produktów czyszczących przeznaczonych do drewna. Jednak nie wszystkie z nich mają na tyle skoncentrowane lub specjalistyczne działanie. Nie każde nadają się też do zastosowań profesjonalnych.

Dobrze jest wybierać sprawdzone miejsca, takie jak Petrus Serwis. To dystrybutor chemii profesjonalnej, u którego zaopatrują się zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi.

Warto pamiętać o tym, że ceny u dystrybutora zawsze będą korzystniejsze w porównaniu z tymi w „zwykłych” sklepach.

Jedna myśl nt. „Jak pielęgnować drewniane meble?

Darka4

Drewniane meble są bardzo wymagające. W moim salonie mam tylko drewniane meble i bardzo o nie dbam i uważam, żeby ich nie zniszczyć.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.