Menu

Jak otworzyć skrzynkę na listy?

25 września 2019 - Wnętrza
Jak otworzyć skrzynkę na listy?

Wiedza na temat tego, jak otworzyć skrzynkę na listy bez klucza, może nam się przydać np. gdy zgubimy kluczyk lub nie dostaniemy go od właściciela, od którego wynajmujemy mieszkanie. Liczba zapytań, jakie kierują osoby, które dotknął ten problem oraz które otrzymują profesjonalni ślusarze sugeruje, że jest to dość często spotykany przypadek. Zobacz, co możesz zrobić, by otworzyć skrzynkę na listy samodzielnie oraz gdzie uzyskasz fachową pomoc.

Jak otworzyć skrzynkę na listy z renomowanym zamkiem?

Warto wiedzieć, że to, czy z sukcesem otworzymy skrzynkę na listy bez swoich kluczyków, zależy m.in. od jakości zamków, które są w niej użyte. Dla przykładu w przypadku renomowanego zamka RENZ, który zamontowany jest w skrzynce pocztowej, znajduje się w niej wypisany numer klucza, za pomocą którego można otworzyć drzwiczki do skrytki. Wówczas wystarczy podać ten numer odpowiedzialnemu fachowcowi, np. dobremu ślusarzowi z Pogotowia zamkowego, a ten dzięki swoim umiejętnościom i narzędziom dorobi klucz według podanego kodu. W ten sposób łatwo rozwiążemy swój problem z zamkiem do skrzynki i szybko zyskamy nowy kluczyk, który pozwoli na jej otwarcie.

Sposoby na otwarcie skrzynki na listy bez kluczyków

Jeśli nie posiadamy i nie znamy numeru klucza, który służy otwieraniu skrzynki pocztowej, wówczas pozostają samodzielne próby. Najważniejsze, by wszelkie działania podejmować w ostrożny sposób – zamki w skrzynkach na listy potrafią być solidnym zabezpieczeniem, ale są to mechanizmy drobne, a nie potrzeba nam więcej szkód przy próbach „awaryjnego” otwarcia. Jeśli decydujemy się na samodzielne otwarcie skrzynki na listy bez kluczyka, zacznijmy od delikatnego wiercenia. Ewentualnie, w sytuacji, gdy do zamka jest dojście od tyłu, możemy próbować podważyć go przy użyciu spinki. Wymagana jest tutaj ostrożność, delikatność i cierpliwość, ponieważ powszechnie wiadomo, że w stanie podenerwowania lub frustracji łatwo o gwałtowniejsze i niespokojne ruchy, którymi tylko możemy sobie zaszkodzić.

Nieoceniona pomoc fachowca, czyli rola ślusarzy z Pogotowia zamkowego

Wyżej wymienione metody otwierania skrzynki na listy bez kluczyka są często stosowane, choć warto zdawać sobie sprawę z tego, że nie zawsze przynoszą pożądany efekt. Niekiedy nie można poradzić sobie z zablokowanym zamkiem w skrzynce pocztowej, a trzeba się przecież do niej dostać. Rozwiązaniem – swoją drogą pewnym, szybkim i bezpiecznym – jest więc skontaktowanie się z pogotowiem ślusarskim w swoim mieście, w którym pracują wykwalifikowani ślusarze biegli w takich działaniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.