Menu

Jak obniżyć wymiar podatku na koniec roku?

28 grudnia 2021 - Finanse
Jak obniżyć wymiar podatku na koniec roku?

Artykuł partnera.

Wymiar podatku na koniec roku dzięki wielu legalnym rozwiązaniom można skutecznie obniżyć. Niektóre są na tyle nieskomplikowane, że można je samodzielnie wdrożyć na koniec roku. Inne natomiast wymagają wsparcia specjalistów. Przedsiębiorcy mają obowiązek rozliczania się z uzyskiwanych przez siebie przychodów z działalności oraz tych prywatnych. W przypadku podatku dochodowego polega na wyliczaniu i płaceniu zaliczek, a dla podatku VAT obowiązkowo wymagana jest także deklaracja. Jak można obniżyć wymiar podatku na koniec roku?

Obniżenie wymiaru podatku na koniec roku – na czym polega?

Wysokość podatku dochodowego zależy przede wszystkim od osiąganych przychodów, ponoszonych kosztów, płaconych składek ZUS, czy też stosowanych ulg. Jednym ze sposobów na obniżenie wymiaru podatku jest racjonalne dokonywanie zakupów firmowych. Grudzień jest dobrym czasem na podjęcie takich decyzji, ponieważ koszty związane z nowym zakupem można wówczas wpisać w cenę uzyskania przychodu. Zakupione przedmioty nie mogą jednak stanowić środków trwałych, dlatego też ich wartość nie powinna przekraczać 10 000 zł. Odliczeniu od podatku podlega także cena wynikająca z zawarcia umowy leasingowej za dany pojazd.

Kto pomoże w obniżeniu wymiaru podatku na koniec roku?

Obniżenie wymiaru podatku na koniec roku to skomplikowane zadanie, w którego podjęciu może pomóc profesjonalne doradztwo podatkowe. Specjaliści z zakresu optymalizacji podatków w biurze rachunkowym Status z Warszawy oferują wsparcie w amortyzacji składników majątku, czy też rozliczenia środków finansowych. To także kompleksowa pomoc, która skutecznie może obniżyć wymiar podatku, m.in. w wyniku sporządzania pism urzędowych, rozliczeń podatkowych, audytów czy też zoptymalizowanych procesów podatkowych. Specjaliści pomagają także zmienić rozliczenia podatkowe na rozliczenia kwartalne, rozliczyć zaliczki na podatek dochodowy w uproszczonej formie oraz ujmować w rozliczeniach różne ulgi podatkowe, oraz straty.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy biura rachunkowego?

Kwestie podatkowe związane z przedsiębiorstwem to skomplikowane zadanie, które wymaga odpowiedniej wiedzy i doświadczenia. Specjaliści z biur rachunkowych dokładnie znają obowiązujące prawo podatkowe i wiedzą, jak interpretować również te mniej jednoznaczne zapisy. Biura posiadają także ubezpieczenie od Odpowiedzialności Cywilnej, dlatego w razie wystąpienia jakiegoś błędu przedsiębiorca nie musi martwić się konsekwencjami. Specjaliści nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje i działają w oparciu o słuszny interes Klienta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.