Menu

Jak działa na nas jacuzzi?

20 września 2021 - Lifestyle
Jak działa na nas jacuzzi?

Wyobraź sobie masaż, podczas którego… nikt Cię nie dotyka. To Ty decydujesz o tym, które części ciała i z jaką siłą są uciskane. Nie musisz leżeć nieruchomo na twardej leżance – możesz zmieniać pozycję ciała tak, by było ci jak najwygodniej. Czujesz ciepło, słyszysz szum wody. Pozwalasz jej unosić Twoje ręce, lekko poruszać nogami. Całe Twoje ciało rozluźnia się. Wypoczywasz w jacuzzi.

Magia wypoczynku w jacuzzi

Wystarczy kilka minut kąpieli w jacuzzi, by ciało i umysł weszły w przyjemny stan, zbliżony do tego, który czujemy chwilę przed zaśnięciem. Jak to możliwe? Jacuzzi łączy w sobie zalety dwóch tradycyjnych metod relaksacyjno-terapeutycznych – masażu klasycznego i hydroterapii. Masaż wodny oddziałuje na ciało tak, jak manualny; z tym że w jacuzzi sami decydujemy o tym, które partie ciała wymagają największej troski. Strumień ciepłej wody pod ciśnieniem sprawia, że napięte mięśnie rozluźniają się, a naczynia krwionośne rozszerzają. Ciśnienie krwi spada, ale jednocześnie jej transport w głąb ciała jest łatwiejszy. Cały organizm wreszcie jest prawidłowo dotleniony i odżywiony, co w połączeniu z przyjemnym dźwiękiem płynącej wody jest dla mózgu jednoznacznym sygnałem: jest bezpiecznie, można odpocząć.

Kiedy warto skorzystać z jacuzzi?

Jak widać błogi stan, którego doświadczamy w jacuzzi, ma pełne uzasadnienie w nauce i w naszej naturze. Kiedy ciało jest zadbane, również umysł pozwala sobie na to, by odpocząć. Kąpiele w jacuzzi są prostym sposobem na to, by uwolnić się od stresu, złapać chwilę relaksu z dala od gonitwy codziennego życia. Właśnie dlatego wanna do hydromasażu powinna znaleźć się w każdej hotelowej strefie SPA. Nie każdy może przecież pozwolić sobie na montaż jacuzzi w domu. Za to każdy, kto wyjeżdża na urlop, zasługuje na maksimum relaksu.

Jednak sesja relaksacyjna w jacuzzi przynosi też wiele korzyści prozdrowotnych. Kąpiel w bąbelkach jest szczególnie wskazana po intensywnym wysiłku fizycznym. Pracownicy Hotelu Eco Tatry w Kościelisku zachęcają swoich gości do odwiedzin w strefie SPA zwłaszcza po wyczerpujących górskich wędrówkach. Hydromasaż nie tylko rozluźnia mięśnie, ale też łagodzi bóle stawów i sprzyja szybszej regeneracji. Wychodząc z wanny jacuzzi po dniu pełnym wrażeń na szlaku, będziesz wyciszony, spokojny i szczęśliwy. Ze względu na to, że jacuzzi wprowadza użytkowników w głęboki stan relaksu, najlepiej korzystać z niego wieczorem, bezpośrednio przed udaniem się na nocny wypoczynek. Wśród licznych zalet hydromasażu nie bez powodu wymienia się skuteczność w walce z bezsennością.

Jedna myśl nt. „Jak działa na nas jacuzzi?

Ernest54

Uwielbiam jacuzzi. Bardzo mnie uspokaja taki czas dla siebie. A ostatnio bardzo potrzebuje takiego czasu.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.