Menu

Jak czytać książki po angielsku

2 stycznia 2019 - Lifestyle
Jak czytać książki po angielsku

Czytanie ze zrozumieniem jest sztuką, pomaga w rozwijaniu wyobraźni, zwiększa zasób słownictwa oraz wzbogaca erudycję. Nic dziwnego, że nasi nauczyciele języka polskiego od najmłodszych lat wspierali i zachęcali do czytania lektur.

Czytanie rozwija

Czytanie książek pomaga w rozwoju języka w ogóle. Nie tylko tego ojczystego, ale również takiego, którego chcemy się nauczyć – angielskiego czy włoskiego. Jednak należy robić to umiejętnie i podejść uważnie, aby nie zmarnować czasu przeznaczonego na tą naukę.

Czytanie po angielsku jest jedną z najskuteczniejszych metod opanowania tego języka w szybkim czasie. Polecane jest także dla osób, które na jakiś czas przestały się nim posługiwać, ponieważ pozwoli to im nie wypaść z obiegu i nie doprowadzić do zapominania słów i zwrotów.

Jak zacząć

Na pierwszy ogień nie warto wybierać czegoś trudnego, bo szybko można się zniechęcić. Zalecane jest, aby przygotować sobie angielskie wersje ulubionych książek, które wcześniej przeczytało się w ojczystym języku. Mogą to być nawet bajki dla dzieci. Pierwsze przeczytanie książek w obcym języku powinno sprawić radość i satysfakcję. Aby czynić coraz większe postępy w nauce, należy sięgać po coraz ambitniejsze dzieła i samemu zdecydować, z jakiego poziomu jest się zadowolony.

Aby nauka nie poszła w las

Oczywiście, że można czytać i całościowo koncentrować się na fabule, która w pewien sposób będzie zrozumiała, ale przecież poznanie języka i umiejętność posługiwania się nim polega właśnie na detalach. Dlatego ważne jest, aby wcześniej spisywać sobie fiszki.

Metod jest kilka: albo spisywanie i tłumaczenie od razu, albo spisywanie i wracanie do tłumaczenia później, albo tłumaczenie i nauka jednocześnie. To zależy wyłącznie od indywidualnych predyspozycji każdego zainteresowanego.

Fiszki warto rozdzielać na grupy skojarzeniowe lub rozdziały, ponieważ pomoże to w logiczny sposób uporządkować w pamięci nawał nowych słów.

Co można jeszcze zrobić, aby nauka angielskiego poprzez czytanie książek po angielsku była skuteczna i pomyślna? Otóż słuchanie jest także integralną częścią nauki, słuchając, uczymy się. Zatem czytanie niech odbywa się na głos. Można czytać komuś, lub z kimś na zmianę. Taka wspólna nauka może być ekscytująca!

Metody te pozwolą szybko opanować język angielski, ponadto czytanie jest zajęciem, które ma wiele zalet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.