Menu

Ile kosztuje worek cementu?

10 stycznia 2023 - Budownictwo
Ile kosztuje worek cementu?

Artykuł partnera.

Trudno wyobrazić sobie przebieg wielu z podstawowych prac budowlanych bez użycia cementu. Materiał ten znajduje zastosowanie w najróżniejszych zadaniach, od podstawowych prac konstrukcyjnych aż po wykończeniowe. Niektórzy wielbiciele nowoczesnych aranżacji wykorzystują go także do dekoracji. Planujesz zakup cementu? Sprawdź, na jakie koszty musisz być przygotowany.

Cement — cena na krajowym rynku

Ceny materiałów budowlanych stale się zmieniają, a od kilku lat obserwujemy ich wyraźny przyrost. Koszt zakupu cementu w naszym kraju wciąż jest jednak dość niski, a materiał ten nie podrożał aż tak drastycznie, jak pozostałe popularne produkty budowlane, m.in. płyty OSB. Spoiwo to jest powszechnie i łatwo dostępne m.in. ze względu na aktywną działalność licznych polskich cementowni. W sklepach najczęściej sprzedawany jest cement workowany o wadze 25 kg. Bogaty wybór spoiwa zapewnia m.in. Bricoman — ofertę dostawcy można sprawdzić na stronie https://bricoman.pl/materialy-budowlane/materialy-sypkie/cement 

Cement cena — koszt spoiwa w dużej mierze zależy od jego rodzaju. Na rynku najdroższy jest cement portlandzki z oznaczeniem CEM I. Za standardowy, 25-kilogramowy worek tego spoiwa zapłacimy ok. 18-21 zł. Ceny pozostałych rodzajów cementu są zwykle niższe i dość podobne do siebie. Za 25-kilogramowe worki spoiwa oznaczone symbolami CEM II, III i IV zapłacimy ok. 14-17 zł.

Rodzaje cementu — co trzeba wiedzieć?

Cement to podstawowy składnik betonu oraz różnego rodzaju zapraw. Nie wszyscy wiedzą jednak, że na rynku występuje on w kilku formach, różniących się od siebie składem, właściwościami, a przede wszystkim — ceną. Poszczególne typy spoiwa rozróżnia się na podstawie oznaczenia CEM umieszczonego na opakowaniu. Oto 5 rodzajów cementu powszechnego użytku:

Warto pamiętać, że oznaczenie CEM produktu nie determinuje użyteczności czy jakości zaprawy. Każdy z rodzajów spoiwa może być używany w nieco innych zastosowaniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.